24 Kasım 2015

British Fashion Awards 2015’ten Taze Notlar

YAZI: İNAN KIRDEMİR

British Fashion Awards

Bir British Fashion Awards’u daha geride bıraktık. Swarovski sponsorluğunda, dün gece Londra’daki  London Coliseum’da gerçekleşen ödül töreni, British Fashion Council’in kusursuz bir organizasyon nasıl yapılmalıdır sorusunun cevabını veriyor. Jack Whitehall’ın muhteşem sunumundan, davetli planlamasına, konuk stratejisinden teşekkür konuşmalarına, hayalimizdeki o ödül törenini sunan British Fashion Council, moda dünyasında inşa ettiği İngiliz kalesinin gücünü bir kez daha gösterdi. Gecenin en sarmaş dolaş çifti Victoria ve David Beckham’dan, Lady Gaga’nın Instagram çılgınlığına, British Fashion Awards 2015 gecesinin taze notlarını beraber tutalım.

O Sunucu: Jack Whitehall

Jack Whitehall

Komedyen, aktör, zeki, esprili ve karizmatik. Geceyi İngilizlerin mesafeli tavrını eleştirerek açan Jack Whitehall, sıcaklığı ve içtenliği ile ezber bozdu. Zaman zaman Kate Moss’a, pilota hakaret ettiği gerekçesiyle EasyJet uçuşlarında yasaklanması yüzünden takılan Whitehall, Naomi Campbell’ı da espri radarına almadan geçmedi. Paris'teki terör saldırılarında hayatını kaybedenleri de unutmayan Whitehall, en yakın zamanda sunuculuk dersi vermeli.

Güçlerin Birlikteliği

Bazı insanların enerjisine karşı koyamazsınız. Anna Wintour ve Karl Lagerfeld de onlardan. Aynı masada oturan Anna Wintour ve Karl Lagerfeld’in güç rüzgarı yakından ya da uzaktan, salonun her köşesinde hissedildi. Anna Wintour ve Karl Lagerfeld'e masada eşlik edenlerin başında Victoria ve David Beckham ve Suzy Menkes vardı. 

Bir Anna Wintour Klasiği: Alkışlamamak

Gecenin en çok alkış alan isimleri Stella McCarney, Tom Ford , Alessandro Michele, Christopher Bailey ve Karl Lagerfeld’ti. 2000 kişi arasında iki elini belli bir tempoyla birbirine vurmayan tek bir kişi vardı. Tabii ki de Anna Wintour.

En Sarmaş Dolaş Çift

Gecenin en sarmaş dolaş çifti Victoria ve David Beckham’dı. Ayrılık dedikodularını, boşanma haberlerini dikkate almayın, bu muhteşem çifti yakından görünce aşklarına inanıyorsunuz. Bütün geceyi elele geçiren ikili, sadece kırmızı halıda değil, yemek masasında da göz kamaştırıyor.

J.W Anderson’ın Orlando Bloom Hayranlığı

Jack Whitehall

British Fashion Awards tarihinde bir gecede iki ödülü birden toplayarak bir ilke imza atan J.W Anderson’ın ödülünü vermek için sahneye çıkan isim İngiltere’nin yakışıklılık sembollerinden Orlando Bloom oldu. Yılın Erkek ve Kadın Tasarımcısı kategorisinde ödüllendirilen J.W Anderson’ın konuşma hazırlığı yapmaması, utangaç ve mahçup bir tavırla heyecandan Orlando Bloom’a duyduğu platonik aşkı itiraf etmesi, uzun süre gecenin tebessümle hatırlanılacak anlarından biri.

Lady Gaga’nın Instagram Çılgınlığı

Tom Ford’un kazandığı Yılın En İyi Kırmızı Halı Tasarımı ödülünü, Ford adına almak için sahneye çıkan Lady Gaga’nın, sahneden iner inmez masada Instagram dünyasına dalması gözlerden kaçmadı. 

Neredesin Tom Ford?

Yoğunluk sebebiyle geceye katılamayan Tom Ford'u törende temsil eden kişi Lady Gaga oldu. Yine de gözler, İngiliz şıklığını üzerinde kusursuz bir şekilde taşıyan Tom Ford'u aramadı değil.

Tebrikler Erdem!

Jourdan Dunn Olivier Rousteing

British Fashion Awards'un en önemli ödüllerinden Establishment Designer'ı kazanan Erdem Moralıoğlu, yarattığı çiçek bahçesiyle İngiliz modasını da büyülemeyi başardı. Tören sonrasında, Natalie Massenet ile after party'e katılan Erdem Moralıoğlu'nun samimi ve mütevazı halleri herkesten tam not aldı. Bu arada Natalie Massenet, kesinlikle moda dünyasının en karizmatik kadınlarından biri. 

Selfie Çubuğum Olmadan Asla

Jourdan Dunn Olivier Rousteing

Balmain ordusu gücünü H&M ile birleştirince şanına şan, gücüne güç katan Olivier Rousteing, Yılın En İyi Modeli ödülünü kazanan yakın dostu Jourdan Dunn’ın ödülünü takdim etmek üzere sahneye selfie çubuğuyla çıktı. İyi, hoş da selfie’yi en son 2014 Oscar Ödül Töreni’nde bırakmamış mıydık? 

Anna Wintour’dan Karl Lagerfeld’e Saygı Duruşu

Jack Whitehall

Üstün Başarı Ödülü ile onurlandırılan Karl Lagerfeld ödülünü yakın dostu Anna Wintour’dan aldı. Ustaya saygı duruşu niteliğindeki konuşmada, Anna Wintour Lagerfeld ile özel anılarını paylaşarak kendisinden hiç beklenmedik bir performansa imza attı. Anna Wintour'u hatıralarından bahsederken, hayal edebiliyor musunuz?  Lagerfeld, Anna Wintour’u kendi evinde rahat hissettirebilmek için bahçesine tenis kortu bile yaptırmış. Ne diyelim. Tanrı herkese Lagerfeld gibi bir dost nasip etsin.

 

British Fashion Awards 2015’in Kırmızı Halı Görünümleri

 

 

ETİKETLER: BRİTİSH FASHİON AWARDS , BRİTİSH FASHİON COUNCİL , KARL LAGERFELD , LONDRA , ANNA WİNTOUR , ERDEM , DAVİD BECKHAM , LADY GAGA , TOM FORD