10 Kasım 2010

Böyle sergi görülmedi

Alexander McQueen 2011 ilkbaharında Metropolitan Sanat Müzesi'ndeki Kostüm Enstitüsü tarafından bir sergi ile anılacak.

Sergi, McQueen'in Central Saint Martins'de başlayan eğitim döneminden başlayıp geçtiğimiz Şubat ayında vefatının ardından gerçekleşen son koleksiyonu ile bitecek. Müzenin ikinci katındaki Cantor Galerisi'nde 4 Mayıs'tan 31 Temmuz'a kadar sürecek olan sergide tasarımcının geleneksel nosyonları moda diline uyarladığı 100 seçilmiş parça yer alacak.

Tasarımcının sadece Londra'daki arşivleri değil, Paris'te 90'ların sonunda hazırladığı Givenchy koleksiyonlarından da parçalar sergide yer alacak. Ayrıca Isabella Blow, Daphne Guinness, Philip Treacy ve Shaun Leane gibi kişisel koleksiyonlardan parçalar ve Dante koleksiyonundan aldığı asker paltosu gibi McQueen'in şahsi eşyaları da yer alacak.

Tasarımcının teatral bir şölene dönüşen defilelerine yardımcı olan prodüktörler Sam Gainsbury ve Joseph Bennett da sergileme için müzeye destek verecek.

Alexander McQueen markasının bağlı olduğu Gucci Group NV'nin yanı sıra American Express ve Condé Nast'ın da sponsorlar arasında geçtiği serginin açılışında evsahipliğini François-Henri Pinault ve Salma Hayek'in yanı sıra Colin Firth, Stella McCartney ve Anna Wintour birlikte üstlenecek.

Alexander McQueen'in 2010-2011 Sonbahar/Kış Koleksiyonu için tıklayın.

İlgili Başlıklar