19 Haziran 2018

Bottega Veneta'nın Yeni Tasarımcısı Daniel Lee Oldu!

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Daniel LeeFotoğraf: Kering Group

Bottega Veneta'nın kreatif direktörü Tomas Maier'in görevinden ayrılışının üzerinden 48 saat geçtikten sonra marka, yeni tasarımcısını duyurdu. 32 yaşındaki İngiliz tasarımcı Daniel Lee, İtalyan moda evinin yeni yaratıcısı olacak. Céline'de hazır giyim tasarım müdürü olan ve Central Saint Martins mezunu Lee, 2012'de Céline'e katılmadan önce Maison Margiela, Balenciaga ve Donna Karan gibi birçok büyük moda evinde görev aldı.

Bottega Veneta'ya sahip olan Kering şirketinin yaptığı açıklamada: Bottega Veneta'da son beş yılda yaratılan mirasa devam etmek için hem onur hem de heyecan duyduğunu belirten Lee, “Evin, el işçiliğinin, kalitenin ve sofistikeliğin köklü kodlarını korumak, daha önce neler olup bittiğini evrimleştirmeyi ve yeni bir perspektif ve modernliğe katkıda bulunmayı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Lee’nin atamasıyla birlikte, Kering Group kreatif direktör pozisyonları için hızlı bir şekilde işe alma geleneğini sürdürüyor. Kering CEO'su François-Henri Pinault: “Daniel Lee'yi Kering'e Bottega Veneta'nın kreatif direktörü olarak transfer etmekten çok memnunum. Kişisel bir yaratıcı yaklaşımdan esinlenen vizyonunun tekilliği, evin tarihinde yeni bir dönem açılacağı konusunda beni ikna etti’’ dedi.

Lee, 1 Temmuz'da Bottega Veneta'daki görevine başlayacak. İlk koleksiyonu hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığımız genç tasarımcı, Eylül ayında Milan Moda Haftası'nda Bottega Veneta’nın 2019 İlkbahar/Yaz şovunun arkasında olması mümkün görünüyor.

ETİKETLER: DANİEL LEE , BOTTEGA VENETA , KERİNG