20 Eylül 2010

Bora Aksu Londra'da

Türkiye'deki ikinci, İstanbul'da ise ilk podyum şovunu geçtiğimiz İstanbul Fashion Week'te başarılı bir şekilde gerçekleştiren Bora Aksu, Londra Moda Haftası'nda da Karıncalar ve Korseler isimli koleksiyonuyla çıktı karşımıza. Koleksiyonun teması Aksu'nun bir yaz günü duvardaki bir delikten geçen karınca sürüsünü izlemesiyle şekillenmiş. Karınca formlarının Aksu'ya 50'li yılların silüetlerini anımsatmasıyla koleksiyon son halini almaya başlamış.

Yuvarlak hatlarla buluşan karınca formları elyaf destekli iç korselerle yaratılmış. Abartılmış, tığ işi karınca motifleri Aksu'nun teyzesi tarafından bizzat yapılmış. Aksu'nun imzası haline gelen el ve makine örgüsü dokular ise karıncaların anatomik yapısında yer alan koruyucu kabuğu anlatıyor. Üç boyutlu koleksiyonda yıkanmış gri-mavi ve matalik gümüşün yanı sıra kontrast yaratması için kan kırmızısı ve ten rengi de tercih edilmiş.

EDİTÖRÜN NOTU:

Son olarak Bil's marka beyaz gömlekleriyle Fashion's Night Out İstanbul'da yer alan Aksu'nun Anthropologie markası için tasarladığı kapsül koleksiyonu da Ocak ayında satışta olacak. Bora Aksu'nun ürünlerini Galata'da Atelier 55'te bulabilirsiniz.Foto Galeri için tıklayın.

ETİKETLER: BORA AKSU