05 Nisan 2017

BFC/Vogue Designer Fashion Fund'ın Kazananları Belli Oldu

YAZI: İNAN KIRDEMİR

İngiliz tasarımcıların modanın global sahnesine çıkmaları için yıllardır Vogue'un ve British Fashion Council'in ortaklığıyla düzenlenen BFC/Vogue Designer Fashion Fund, dün akşam Londra, Hotel Café Royal'de görkemli bir davetle gerçekleşti. Bu yılın kazananları Mother of Pearl ve Palmer//harding, 200 bin sterlinin yanı sıra 1 yıllık danışmanlık ödülünün de sahipleri.

 BFC/Vogue Designer Fashion Fund

Kazananların dışında gecenin en önemli anlarından biri İngiliz Vogue'un genel yayın yönetmeni Alexandra Shulman'ın konuşması oldu. Yazdan sonra görevini bırakacağını duyuran Shulman'da, BFC/Vogue Designer Fashion Fund'da son kez konuşuyor olmanın hüznü olduğu kadar yıllardır moda sektörüne Erdem Moralıoğlu, Stella McCartney gibi başarılı tasarımcıları kazandırmanın gururu da vardı.

Bu yılki ödülü paylaşan üç tasarımcının farklılığına değinen Shulman, Mother of Pearl ve Palmer//harding'in ayrı bir tasarım diline sahip olmalarına rağmen yan yana durabilmelerinin modanın geleceği için önemini de vurgulamadan geçmedi.

British Fashion Council'in CBE'si Caroline Rush da Shulman gibi güçlü bir moda vizyonu için dinamik bir yaratıcılığı şart koşarken, Mother of Pearl ve Palmer//harding'i yenilikçi vizyonlarından dolayı tebrik etti. 

 

ETİKETLER: BFC/VOGUE DESİGNER FASHİON FUND , ALEXANDRA SHULMAN , BRİTİSH FASHİON COUNCİ , MOTHER OF PEARL , PALMER//HARDİNG , CAROLİNE RUSH