03 Mayıs 2018

BFC/Vogue Designer Fashion Fund Kazananı: Molly Goddard

YAZI: İNAN KIRDEMİR

BFC Fund

Fotoğraf: Instagram/@britishfashioncouncil

British Fashion Council (İngiliz Moda Konseyi) ve İngiliz Vogue'un sponsorluğunda gerçekleşen BFC/Vogue Designer Fashion Fund'ın bu yılki kazananı genç tasarımcı Molly Goddard.

Her yıl, yetenekli tasarımcılara 200 bin İngiliz Sterlini değerinde bir ödül ve 12 ay süren bir mentorluk programı sunan BFC/Vogue Designer Fashion Fund, bugüne kadar Erdem'den Mary Katrantzou'ya, global moda sahnesinin yıldız tasarımcılarına da destek oldu. Yolun başındaki tasarımcılara sürdürülebilir bir moda kariyeri inşa etme konusunda önemli adımlar attıran Caroline Rush önderliğindeki British Fashion Council, yeteneğiyle jüriyi ikna eden Goddard'ı da dünya modasına sunmakta kararlı.

Molly Goddard

Fotoğraf: Instagram/@mollygoddard

Molly Goddard'ın Bejing'deki Dover Street Market'taki tasarımları.

Jüride yer alan İngiliz Vogue'un Genel Yayın Yönetmeni Edward Enninful, Goddard hakkındaki düşüncülerini şu sözlerle ifade ediyor: "O son derece özgün bir tasarımcı. Kendine has vizyonuyla global bir marka yaratacağına dair en ufak bir şüphem yok."

Goddard'ın sunuma son dakika yetişmesi ve final elbisesinin bir türlü jüriye ulaştırılamaması, gergin ve heyecanlı bir anı olarak hafızalarda yer alsada, zafer mutluluğu daim olacak.

 

ETİKETLER: BRİTİSH FASHİON COUNCİL , BFC/VOGUE DESİGNER FASHİON FUND , MOLLY GODDARD , ERDEM , CAROLİNE RUSH