11 Temmuz 2018

Beyoncé ve Balmain'dan Anlamlı Koleksiyon

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Balmain

Fotoğraf: Instagram/@beyonce

Beyoncé'nin Coachella 2018 kostümlerini kim unutabilir? Özellikle, sahnede giydiği Balmain imzalı o sarı sweathsirt'ü. Gerek görsel şovuyla, gerek sahne stiliyle Coachella tarihinin en özel performanslarından birine imza atan Beyoncé, moda sahnesinde de yılın ittifakını gerçekleştiriyor. Balmain ile Coachella referanslı bir kapsül koleksiyon hazırlayan dünya yıldızı, son yıllarda geliştirdiği sosyal sorumluluk bilinciyle bu iş birliğinden elde edilen tüm geliri United Negro College Fund'a (UNCF) bağışlayacak.

Beyonce

Fotoğraf: Instagram/@beyonce

Amerika'daki siyahi öğrencilerin eğitim masraflarına katkı sağlamak amaçlı kurulan vakıf, uzun zamandır Beyoncé'nin radarında. Balmain'ın kreatif direktörü Olivier Rousteing de bu anlamlı projede ilham perisi Beyoncé ile bir araya gelmekten son derece memnun. 31 yaşındaki kreatif direktör duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade ediyor: "Coachella'da muhteşem bir iş birliği tecrübe ettik. Sahne için tasarladığımız parçaların, Coachella konforuyla günlük hayata uyarlanabileceğine inandık. Bu koleksiyonu tasarlarken bile Amerika'daki siyahilerin kültürlerinden referanslar kullandık, kullanmaya devam ediyoruz. Bu yüzden onlara destek olmak, başta yaratıcı sektörler olmak üzere hepimizin görevi."

Meraklısına not: Beyoncé x Balmain koleksiyonu, 13 Temmuz itibarıyla dünya çapında seçili Balmain mağazalarında satışa çıkacak.

 Beyoncé'nin Balmain Tasarımı Coachella 2018 Kostümleri

 

ETİKETLER: BEYONCE , COACHELLA , BALMAİN , BEYONCE X BALMAİN , OLİVİER ROUSTEİNG