21 Nisan 2010

Beril Kayar

Henüz işin çok başında. Podyumların yeni yüzlerinden; belki de en yenisi. Ama yakın gelecekte Beril Kayar ismini çok üstlerde görürseniz şaşırmayın. Bizden söylemesi.

 

Beril, modelliğe ne zaman başladın?

Kasım 2009'da.

 

Modelliğin cazip gelen tarafı ne oldu peki?

Podyuma çıktığımda hayatımdaki en büyük hazzı yaşadım. Ve sanırım her defasında aynı şeyi icra ettiğim halde, aynı heyecanı, aynı zevki başka bir mesleği icra ederken yaşayamayacağımı düşünüyorum.

 

Defileden önce stres oluyor mu? Kurtulmak için bir yöntem geliştirdin mi?

Çok kısa bir süredir modellik yapıyor olmama rağmen, stres yaşadığımı söyleyemem. Fakat sıramı beklerken heyecanım arttığı anda, dans ederek heyecanımı hafifletiyorum.

 

Favori modellerin kim?

Her şeyiyle eşi benzeri olmayan Naomi Campell, Channel Iman ve Gisele Bündchen.

 

Kendi stilini üç cümleyle tanımlamanı istesek?

Stilimi kategorize edemiyorum. Bir gün oldukça maskülen bir tipken ertesi gün pin-up kızına dönüşebilirim. Bazen de her şeyi birbirine karıştırıp kendimi sokağa atabiliyorum.

 

Günlük görünümünü etkileyen isimler kimler?

Kişi olarak örnek verebileceğim biri yok. Fakat marka olarak Balmain'i takipteyim. Ayrıca 70'li ve 80'li yıllara ait Amerikan veya Fransız filmlerinden de etkilendiğimi söyleyebilirim. Bu filmler günlük giyim tarzıma yansıyor.

 

Formunu korumak için nasıl besleniyorsun?

Yapım genetik olarak kilo almaya müsait olmadığı için özel bir korumaya ihtiyaç duymuyorum. Fakat uzun bir süredir abur cuburdan uzak duruyorum. Gün içinde mutlaka meyve, yogurt ve besin değeri yüksek kuruyemişler tüketmeye çalışıyorum.

 

-Barış Çakmakçı
 
 

İlgili Başlıklar