31 Ocak 2019

Balmain 2019 İlkbahar/Yaz Kampanyasının Yüzü: Cara Delevingne

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Olivier rousteing, balmain, cara delevingneFotoğraf: @olivier_rousteing 

Olivier Rousteing, Balmain'ın 2019 İlkbahar/Yaz kampanyasının yüzü olarak, Cara Delevingne'i seçti. Aslında bu kampanya, Delevingne'in ilk Balmain deneyimi değil. 26 yaşındaki model, 2014 yılında da markayla çalışmış, hali hazırda bir Balmain Army üyesi. Ancak bu kez durum biraz farklı. Odak, kıyafetler değil, Delevingne'in ta kendisi.

Yukarıdaki kampanya fotoğrafını bir yerlerden gözünüz ısırıyorsa, hemen söyleyelim. Delevingne ve Rousteing, 1993 yılında Janet Jackson'ın Rolling Stone kapağını yeniden yorumladı. Ama ikilinin klasiği yorumlaması biraz daha aleni; bu kez fotoğraftaki iki kişiyi de teşhis edebiliyoruz. Tasarımcı bu ikonik poza saygı duyduğunu Instagram aracılığıyla paylaştığı fotoğrafta bildirirken; aynı zamanda fotoğraf için “Çocukluğumuzun büyük pop kültürlerinden olan Nineties'in ikonik albüm kapaklarına gönderme yapıyor” dedi.

Olivier rousteing, balmain, cara delevingne

Berlin’li fotoğrafçı Dan Beleiu tarafından siyah-beyaz çekilmiş iki cesur görüntü için Rousteing “Kampanya, iki ten tonunun, -biri siyah biri beyazın- birleşmesini gösteriyor. Çıplak poz vermeyi seçmek tamamen özgünlükle ilgiliydi. Temel konulara geri döndük. Saf ve şeffaf bir şey istedim. Delevigne'nin dev bir B'nin önünde çıplak poz verdiği ikinci fotoğrafa gelince, onu o kadar çok seviyorum ki üzerinde hiçbir kıyafet görmek istemiyorum. Bakışları çok güçlü ve manyetik, neredeyse başlı başına bir kıyafet...’’ şeklinde açıklıyor. 

ETİKETLER: CARA DELEVİNGNE , OLİVİER ROUSTEİNG , BALMAİN , 2019 İLKBAHAR/YAZ , KAMPANYA