07 Kasım 2018

Balenciaga'nın Defile Arkasında Neler Oluyor?

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Balenciaga

Balenciaga'nın kreatif direktörlüğünü devraldığından beri Demna Gvasalia, herhangi bir fotoğrafçının, sahne arkasını görüntülemesine izin vermeyecek katı bir politika uyguladı. Ancak bu kuralı, 2018 Sonbahar/Kış şovunda kırmaya karar verdi. Hem de bir değil, iki fotoğrafçıyla.

Pierre-Ange Carlotti ve Johnny Dufort için Gvasalia, daha önce benzeri görülmemiş bir erişim sağladı. Her biri kedilerine ait imza stilleriyle -Carlotti' nin film-odaklı enstantaneleri ve Dufort'un aşırı pozlanmış dijital portreleri- Balenciaga şovunun sahne arkasına dair fikirler veren kareler ortaya çıkardı.

Balenciaga

Fotoğraflar, moda evi için tasarımcının ilk kitabı olan ‘Balenciaga: Winter 2018’ aracılığıyla sunuldu. Fotoğraflarda, Gvasalia'nın da yaptığı gibi, her şeyin teknik detayı yakından görünüyor.

Gürcü tasarımcı ileriki şovlarında da bu keşfi sürdürmek istediğini belirtirken; “Bundan sonra Balenciaga için yaptığım her şovun konsept ve kurulum açısından sinematografik olduğunu anladım. Her birine, bazı hatıralarla, aslında sizi bu şovun içine sokan bir şeyle ve arkasındaki süreçle eşlik etmek istiyorum” dedi.

 Balenciaga'nın Defile Arkasında Neler Oluyor?

ETİKETLER: BALENCİAGA , DEMNA GVASALİA