11 Şubat 2019

Aynı Sahnede: Lady Gaga, Jada Pinkett Smith, Alicia Keys, Michelle Obama ve Jennifer Lopez

YAZI: İNAN KIRDEMİR

 Lady Gaga, Jada Pinkett Smith, Alicia Keys, Michelle Obama, Jennifer Lopez

Fotoğraf: Kevin Winter/Getty Images for The Recording Academy

Düşünsenize, ABD'nin eski Fist Lady'si Michelle ObamaLady Gaga, Jada Pinkett Smith ve Jennifer Lopez'in ellerini tutarak sahneye çıkıyor. Gecenin sunucusu Alicia Keys dayanamıyor, aralarına katılıyor. Hayal gücümüzün ürünü değil bu, gelmiş geçmiş tüm ödül törenlerinin en tarihi açılış sahnesi, 61. Grammy Ödülleri. Ne eksik, ne fazla. Tören tam olarak böyle başladı. Güç gösterisi değil. Meydan okuma hiç değil. Bu gördüğünüz başlı başına kadın dayanışması! Hem de yıldızı en yükseğinden.

Gözlerimiz kamaşmaya başlarken, Obama girdi söze. "İster country sevin, ister rap ya da rock. Fark etmiyor. Müzik acılarımızı, umutlarımızı, mutluluklarımızı ve onurumuzu paylaşmamızı sağlıyor. Birbirimizi duymamıza, davet etmemize vesile oluyor. Bize her şeyin bir öneminin olduğunu gösteriyor. Her hikayedeki seslerin, her notadaki şarkıların... Doğru mu hanımlar?"

Bu sözleriyle ayakta alkışlanan Obama, geçtiğimiz yıl başlatılan #MeToo hareketinin bitmediğini, daha büyük bir birliktelik ve dayanışmayla devam ettiğini, hatta kadınların tek bir renge bürünmekten ziyade tüm kişilikleri, kimlikleri ve farklılıkarıyla güçlü durabileceklerini gösteriyor. 

ETİKETLER: MİCHELLE OBAMA , LADY GAGA , JENNİFER LOPEZ , 61. GRAMMY ÖDÜLLERİ , ALİCİA KEYS , 2019 GRAMMY AWARDS , JADA PİNKETT SMİTH , #METOO , KADIN DAYANIŞMASI , GRAMMY2019