25 Şubat 2019

Audrey Hepburn'e Saygı Duruşu: Lady Gaga'nın 30 Milyon Dolarlık Tiffany & Co. Kolyesi

YAZI: ZEYNEP GÜR

lady gaga

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Lady Gaga'nın siyaha övgüde bulunan Alexander McQueen elbisesi bir yana, 30 milyon dolar değerindeki Tiffany & Co. kolyesi bir yana. En son Audrey Hepburn'ün boynunda görülen 128 karatlık Tiffany & Co. imzalı kolye, şimdi Lady Gaga'nın kırmızı halı şıklığının kusursuz tamamlayıcısı rolünde. 

 audrey hepburn

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Dün akşam gerçekleşen 91. Akademi Ödülleri'nin kırmızı halısı, yine Lady Gaga'dan soruldu. Bir süredir kırmızı halıda Celine ve Valentino Couture arasında mekik dokuyan Lady Gaga, 91. Akademi Ödülleri'nde favori tasarımcılarından birine, yani Alexander McQueen'e geri döndü. Dramatik siyah elbisesi, uzun eldivenleri, nostaljik saç şekli ve Tiffany & Co. kolyesiyle Lady Gaga, adeta Breakfast at Tiffany's film setinden fırlamış gibiydi. 

Tabii bu görünümün kazananı, şüphesiz Tiffany & Co. kolyesiydi. 1877 yılından bu yana sadece üç kadının boynunda görülen Tiffany & Co. kolyesi, neredeyse 145 yıllık bir geçmişe sahip. İlk olarak Mary Whitehouse, daha sonra Audrey Hepburn ve son olarak Lady Gaga: Tiffany & Co.'nun 30 milyon değerindeki kolyesini taşıyan birbirinden güçlü üç kadın. Fakat "Aralarında onu en iyi vitrinleyen kim?" diye soracak olursanız, o zamansız asaletiyle cevabımız Audrey Hepburn'den başkası olamaz elbette.

91. Akademi Ödülleri'nin kazananlarını merak edenler buradan ulaşabilir.

ETİKETLER: LADY GAGA , AUDREY HEPBURN , MÜCEVHER , TİFFANY & CO