10 Ocak 2011

Astrostil: Yengeç

Yengeç ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 2010 yılının ortalarından itibaren hayatlarında yeni başlangıçlar yapmak üzere harekete geçmeye başladılar. 2010 yaz aylarında Uranüs ve Jüpiter sizin kariyer ve iş hayatınıza ait konuları temsil eden yaşam alanınıza hızlı giriş yaptıktan sonra geri çekilmişlerdi.

22 Ocak-4 Haziran 2011 tarihleri arasında Jüpiter Koç burcuna girecek. Uranüs de 12 Mart 2011'de Koç burcuna geçecek ve burada uzun bir süre kalacak. Koç, sizin toplum önündeki yerinizi, konumunuzu, ününüzü, mesleğinizi gösteren alandır. Bu transitler size kariyer alanında beklenmedik fırsatlar getirecek ve yeni başlangıçlar yapmak üzere cesaretlendirecektir. Yengeç'in büyümek ve ilerlemek için kendinden emin olması ve cesur hareket etmesi gerekmektedir. İşte Uranüs'ün getireceği cesaret ve Jüpiter'in yaratacağı olanaklar size bu alanda yardımcı olacaktır.

Aslına bakarsanız, siz isteseniz de, istemeseniz de değişiklikler ve yeni koşullar sizi bulacak. Cesaretinizin test edileceği durumlarda savunmaya geçmek yerine, sizin de ileri atılmanız gerekecektir. En iyi savunma saldırıdır, kabuğunuza çekilmemelisiniz.

7 yıl devam edecek olan Uranüs transiti etkisi altında başka bir iş alanına sıçrayabilir, kariyerinizde beklenmedik değişiklikler yapmak durumunda kalabilirsiniz. Tek başına çalışmanız gerekebilir. Yılın ilk yarısında karşınıza kariyer alanında size faydası dokunacak birçok güzel fırsat çıkabilir; bunları değerlendirmeye çalışın.

Bekarsanız evlilik yapabilirsiniz. Evliyseniz, Plüton'un evliliğiniz ve ortaklıklarınız üzerindeki baskısını 2009 yılından beri hissediyor olmalısınız. Yengeçler ve yükselen Yengeçler; evlilik ve ortaklık gibi yumuşak oldukları, hassasiyet gösterdikleri alanlarda bazı zorlayıcı olaylarla karşılaşmış olabilirler. Duygulara aşırı önem veren ve bu nedenle yeteri kadar objektif davranamayan Yengeçlerin artık çocuksu hareketlerde bulunmaktan vazgeçmeleri gerekiyor.

EDİTÖRÜN NOTU:

Uzun ve dikkatli gözlemlerin ardından kendine uyarlamalar yapan Yengeç, alışkanlık insanıdır. Chloe'nin siyah ipek, kavisli belli elbisesi bu burcun stilinin tipik örneğidir. Stella McCartney'nin pembeye çalan ceketi ve Celine'in trençkotu da onun zor elemelerinden geçmeyi başarır. Giorgio Armani, Oscar de la Renta ve Vera Wang gibi yengeçlerin moda imparatorlukları kurmasına şaşmamak gerekir.

Modelliğe yeni başlayan 18 yaşındaki Hollandalı model Mirte Maas, Tommy Hilfiger defilesinde podyumda yürümüştü. Bu yıl Balenciaga'nın yüzü olan genç model de yumuşak ama kararlı mizacı ile tipik bir Yengeç kadını.

ETİKETLER: VERA WANG , GİORGİO ARMANİ , STELLA MCCARTNEY , MİRTE MAAS , OCAK 2011 , ASTROSTİL 2011 , OSCAR DE LA RENTA , CELİNE , CHLOE