12 Ocak 2011

Astrostil: Yay

Yay ve yükselen burcu Yay olanlar 2011 yılında yeteneklerini değerlendirme şansına sahip olacaklar. 22 Ocak-4 Haziran arasında kişisel yaratıcılığınızı hevesli ve enerjik bir şekilde hayata geçirmek için birbirinden güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bunları değerlendirin.

12 Mart'ta Uranüs de Koç burcuna geçerek sizin burcunuzla çok uyumlu bir açı yapmaya başlayacak. Önümüzdeki 7 yıl boyunca devam edecek olan bu transitin etkisiyle, orijinal kabiliyetlerinizi daha özgür bir şekilde hayata geçirme şansını bulacaksınız. Kişisel yaratıcılığınızı, kural tanımadan ortaya koyabilirsiniz.

Ayrıca aşk ve size keyif veren konularda çok bağımsız ve farklı bir tavır takınabilirsiniz. Yeni başlangıçlara ve yeni heyecanlara açık olun. Aşk, keyifler, çocuklar ve kişisel beceriler alanında sürprizler ve beklenmedik gelişmelerle dolu 7 yıl geçireceksiniz.

Son yıllarda kariyer alanında fazla yüklendiniz, çok çaba harcadınız. 2011 yılında Terazi burcuna geçen Satürn'ün etkisiyle bu tecrübelerinizi geleceğe yönelik hedeflerinizi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz. İş hayatınız içinde gruplar, takım çalışmaları ve ortaklıklar daha büyük yer tutmaya başlayabilir. Sosyal boyutu fazla olan işlerde bazı görevler üstlenebilirsiniz.

Plüton ise 2008'den bu yana hayatınıza para kazanma, yetenekleri somutlaştırma ve daha profesyonel olma yolunda önemli mücadeleler getiriyor. Yeteneklerinizi daha sistemli ve somut bir şekilde kazanca çevirmek istiyorsunuz. Bu alana fazlasıyla konsantre olmuş durumdasınız.

4 Haziran sonrasında Boğa burcuna geçecek olan Jüpiter size çalışma hayatınızda başarı ve yükselme imkânı getirebilir. Yılın ilk yarısında karşınıza gelen fırsatları değerlendirmeyi başardıysanız, bu dönemde iş ortamında somut başarı elde edebilirsiniz. Neptün'ün de 4 Nisan 2011'de Balık burcuna kısa bir geçiş yapacak oluşu ileriki yıllarda ev, yuva ve yerleşime ait konularda birtakım fedakârlıklar yapmanızı gerektirecek temaların ön habercisi olabilir.

EDİTÖRÜN NOTU:

Zodyağın haşarı çocuğu ve henüz keşfedilmemiş yeteneklerin öncüsü Yay, renkli ve esaslı olanın peşindedir. Gündelik ve eklektik kıyafetler içinde kendini çok rahat hisseder. Resmi giysilerden biraz rahatsızlık duysa da, Alexander Wang'in siyah askılı kokteyl elbisesi içinde müthiş duracaktır. Proenza Schouler'ın doğadan kopmayan kadını da tam bir Yay burcudur.

Canlı kişiliğinde kısıtlamalara yer bırakmayan Scarlett Johansson'un değişik saç saç renkleri ve Jane Fonda'nın sayısız değişim ve görünümleri buna iyi örnektir. Polonyalı model Kasia Struss da bu burcun podyumlardaki en belirgin isimlerinden. Roberto Cavalli'nin 40. yılını kutladığı defilesinde podyumda boy gösteren Struss, Jil Sander'in de bu sezonki yüzlerinden.

ETİKETLER: ROBERTO CAVALLİ , SCARLETT JOHANSSON , ALEXANDER WANG , JANE FONDA , OCAK 2011 , ASTROSTİL 2011 , PROENZA SCHOULER