11 Ocak 2011

Astrostil: Terazi

Temmuz 2010'da Terazi burcuna yerleşen Satürn, Ekim 2012'ye kadar tüm Terazi ve yükselen burcu Terazi olanların hayata bakış açılarında büyük değişiklikler yapacaklarını gösteriyor.

2007-2009 yılları arasında kontrolünüz dışında gelişen olaylar nedeniyle hayat dümeninize tam olarak hâkim olamadınız. Şimdi sizin için çok önemli olan ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar gibi konulara daha ciddi, kontrollü ve dengeli yaklaşıyorsunuz.

2008 yılından beri evde, aile hayatında daha baskın olmaya başladınız. Belki de yaşadığınız olaylar neticesinde böyle davranmak zorunda kaldınız. Şimdi Satürn ve Plüton arasındaki zorlayıcı açının etkisiyle kişiliğiniz, ilişkileriniz ve evinizdeki koşullar arasında yeni bir yapılanma oluşturmanız gerekebilir.

Jüpiter ve Uranüs de 2010 yaz aylarında sizin evlilik, ortaklık ve ilişkileri temsil eden yaşam alanınıza kısa bir giriş yaparak hayatınıza yeni temalar getirdiler.

Her iki gezegen daha sonra geri hareketle Balık burcuna döndüler. Şans gezegeni Jüpiter çalışma hayatınızda size birçok fırsat getirdikten sonra 22 Ocak 2011'de Koç burcuna geçiyor. Karşıt burcunuz olan Koç'a geçen Jüpiter size ortaklıklar ve ilişkiler açısından değişik fırsatlar getirecektir. Ancak 12 Mart'ta Uranüs'ün de aynı bölgeye geçmesiyle koşullar beklenmedik şekillerde değişebilir.

Bir yanda Satürn'ün sorumluluk duygusuyla kişiliğinizi geliştirme yönündeki etkisi; diğer yanda Uranüs'ün ilişkilere getireceği özgürleştirici ve uyandırıcı etkiler varken hayata bakış açınızı sabit tutmakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle ilişkilere, iş ortaklıklarına hatta yakın arkadaşlıklara daha esnek bir tutum içinde bakmaya çalışmanız gerekiyor. Hayatınıza yeni ve orijinal kişiliğe sahip partnerler girebilir. Farklı özelliklere sahip kişiler ve ortaklarla değişik paylaşımlar yaşayabilirsiniz.

Neptün'ün de 4 Nisan 2011'de Balık burcuna kısa bir geçiş yapacak olması, ileriki yıllarda çalışma ortamınızla ilgili konularda bazı fedakârlıklar yapmanızı gerektirecek temaların habercisi olabilir.

EDİTÖRÜN NOTU:

Zarafet dersleri için Terazi burcunu aramaktan çekinmeyin. Bakımlı, düzgün ve alımlı Terazi burcunun kadını modayı yakından takip eder. Marc Jacobs'ın kalçayı saran mini eteği tam havada kapmalık bir parçadır onun için. Dsquared'in sade gri V yakasını ilk alanlardan olabilir. Ralph Lauren, Donna Karan, Rei Kawakubo ve Yohji Yamamoto denge üzerine kurulu en heyecan verici tasarımlara imza atmış isimler.

Podyumlarda da son dönemin gözde isimlerinden, Danimarkalı model 24 yaşındaki Freja Beha Erichsen de dengeli tutumuyla biliniyor. Bizans'tan ilham alan Chanel Couture defilesini açan Erichsen, MaxMara, Balenciaga ve Valentino kampanyalarının da yıldızlarından.

ETİKETLER: MARC JACOBS , CHANEL , RALPH LAUREN , DONNA KARAN , REİ KAWAKUBO , BALENCİAGA , VALENTİNO , OCAK 2011 , YOHJİ YAMAMOTO , FREJA BEHA ERİCHSEN , ASTROSTİL 2011 , MAX MARA