13 Ocak 2011

Astrostil: Oğlak

Plüton'un 2008'den beri Oğlak burcunda ilerlemekte oluşu Oğlak ve yükselen burcu Oğlak olanları kişisel bir değişimden geçiriyor. Bu güçlü ve geri dönüşü olmayan değişim hedeflerinizde daha kararlı olmanızı sağlıyor.

2011 yılı içinde de 27-28-29 Aralık doğumlu olan Oğlaklar bu baskın enerjiyi kişilikleri üzerinde daha yoğun olarak hissedecekler. Plüton kişisel hırsları artıran bir gezegendir. Yavaş hareket eden Plüton'un Oğlak burcunda 2023 yılına kadar devam edecek bu uzun transitinin etkileri de uzun yıllara yayılarak ortaya çıkacaktır.

22 Ocak-4 Haziran arasında ev ve aile konularında yeni fırsatlar var. Satürn'ün de 2010 Temmuz ayından itibaren burç değiştirerek Terazi'ye geçmiş olması önümüzdeki yılları planlamanız açısından önemli bir aşamaya geldiğinizi anlatmakta. 2012 Ekimi'ne kadar Terazi burcunda kalacak olan Satürn sizden önünüzdeki 7 yılı planlamanızı ve yeni hedefleri belirlemenizi isteyecektir. Şimdi kendiniz için doğru ve anlamlı olanı yeniden keşfetmek durumundasınız. Daha fazla sorumluluk alacaksınız ancak kariyer alanında ulaşabileceğiniz en yüksek noktaya da gelmiş durumdasınız. Bu nedenle gelecek yıllar için yeni planlar ve hedefler yapmalısınız. İlişkiler, evlilik ve ortaklıklar konularında birtakım değişiklikler yaşayabilirsiniz.

Oğlak burcunu doğrudan ilgilendiren bir diğer önemli transit de, 12 Mart 2011'de Koç burcuna ilerleyecek olan Uranüs transiti olacaktır. Uranüs aniden değiştiren, kişiyi uyandıran ve başkaldırma etkisi veren bir enerji taşımaktadır. Koç burcunda 2018 yılına kadar devam edecek 7 yıllık transitinin etkisi altında, kendi geçmişiniz, kökleriniz ve ailenizle ilişkiniz beklenmedik şekillerde etkilenebilir. Bu yeni bir evde tek başına yaşamaya başlamak olabileceği gibi, başka bir ülkeye ya da yere yerleşmek anlamına da gelebilir.

Hayatınızda şimdiye kadar size karşı baba ve otorite figürü gibi roller oynayan kişilerden kopabilir, uzaklaşabilirsiniz. Evde, aileye ait konularda ortaya çıkan yepyeni koşullar kariyer hayatınızın da eski temposunu yitirmesine sebep olabilir.

EDİTÖRÜN NOTU:

Oğlaklar, ihtiyaçlarını en iyi karşıladığını düşündükleri bir tasarımcı bulurlarsa ona sadık kalırlar. Örneğin Chloe içinde sade ve stil sahibi hissetmemeleri işten bile değil. Meşhur tutumlulukları ile değişik parçalara yatırım yapabilirler. MaxMara'nın siyah dökümlü tuniği, Louis Vuitton'un yüksek belli lacivert pantolonu gibi. Seyrek de olsa riske giren Oğlak burcunda Kate Moss, Suzy Menkes ve fotoğrafçı Cindy Sherman gibi isimler var.

21 yaşındaki Amerikalı model Sesilee Lopez, Jean Paul Gaultier'nin defilesinde karşımıza çıkmıştı. Podyumun bu özgüven sahibi Oğlağı Victoria's Secret'ın da meleklerinden.


ETİKETLER: OCAK 2011 , ASTROSTİL 2011