13 Ocak 2011

Astrostil: Kova

2010 Temmuz ayından itibaren Kova ve yükselen burcu Kova olanların eğitsel, akademik ve yabancılarla ilgili konularla ilgili hayat hedefleri daha da ciddiyet kazanıyor. 2012'e kadar sistemli, disiplinli çalışır, üzerinize aldığınız sorumlulukları gerektiği şekilde yerine getirirseniz kariyerinizde bir seviye daha üste çıkabilirsiniz.

Burcunuzun da yöneticisi olan Satürn tecrübeyi ve uzun vadede istikrarlı olan şeyleri anlatır. Yabancılarla ilişkiler, eğitim, medya, yayıncılık ya da akademik alandaki çalışmalar daha fazla sorumluluk ve daha fazla tatmin getirebilir. Dengeleri korumak, ilişkilere özen göstermek ve adalet duygusu içinde hareket etmek sizi yüceltecektir.

2008 yılından beri arka planda tutmayı tercih ettiğiniz yönlerinizin Plüton'un etkisi altında değişmeye başladığını hissetmektesiniz. Geri dönüşü olmayan bu değişim sizi bilinçaltınızdan etkisi altına alıyor.

Ani uyanışları,  kuralları yıkmayı ve ilericiliği temsil eden Uranüs'ün de 12 Mart'ta 7 yıl kalmak üzere Koç burcuna geçişi zihinsel ve iletişimsel alanlara farklı uyanışlar getirecektir. Bu gezegen önce var olan kuralları değiştirir, kişiye gerçekleri görebileceği yepyeni bir zihinsel platform sağlar. Bir yandan yakın çevreniz, kardeşlerle ilişkilerde, bir yandan da iletişim stilinizde ani bir farklılaşma yaşanacak.

Konuşma biçiminiz, yazı tarzınız, kısaca zihinsel faaliyetleriniz ve düşünce biçiminiz güçlü bir şekilde yenilenmekte, daha bireysel ve cesur olmaya başlamakta. Bu durum kimi zaman kardeşler ve yakın çevrenizle ilişkilerde kopmalara da yol açabilir ancak bu güçlü enerjiyi yapıcı biçimde kullanabilirseniz, yakın çevrenizle diyaloğunuzu baştan sonra yenileyebilir, kopartmak yerine canlandırabilirsiniz.

Neptün de 2011'de burcunuzu terk ederek Balık burcuna geçecek. Neptün'ün dağıtan, çözen, çoğunlukla zayıf düşüren etkileri son yıllarda sizi daha hassas, alıcı, ruhsal ve yaratıcı alanda hayalci yaptı. Kariyeriniz ve hayat yönünde neler yapacağınıza ilişkin belirgin bir boşluk, kararsızlık ve dağılma sürecinden geçtiniz. 4 Haziran sonrasında ev, aile ve yerleşime ait konularda somut fırsatlar olacak. Toprağa ait yatırım yapabilir, kalıcı kazançlar elde etme şansına sahip olabilirsiniz.

EDİTÖRÜN NOTU:

Bu burca ait olan Christian Dior ve Christobal Balenciaga'nın yeniliği çağrıştırdığı gibi, günümüz tasarımcıları da Kova insanları için en yeni ve yaratıcı hamleleri yapmak zorunda. Kova, moda tutkunu ve uç noktalarda sonsuz cazibeye sahip. Farklı görünmeyi hedefleyen Kovalar, her sezon kendilerine özel yeni bir tarz yaratabilirler. Pucci ya da Christopher Kane yakın takiplerindedir.

Çinli model Liu Wen de Kova kadını Christian Dior defilelerinde kendini öne çıkaran modellerden. Geçen sezon Givenchy defilesini kapatan Liu, kozmetik devi Estee Lauder'in de uluslararası kampanya yüzlerinden.

ETİKETLER: GİVENCHY , LİU WEN , BALENCİAGA , CHRİSTİAN DİOR , OCAK 2011 , CHRİSTOPHER KANE , ASTROSTİL 2011 , ESTEE LAUDER , EMİLİO PUCCİ