06 Ocak 2011

Astrostil: Koç

2010 yılının yaz aylarından itibaren hayatınızda büyük yenilikler yaşamaya başlamış olmalısınız. Yaşantınız boyunca belki de sadece bir kere deneyimleyebileceğiniz etkili bir transit yaşıyorsunuz.

12 Mart 2011 itibariyle Uranüs, Koç burcuna girecek ve yedi yıl boyunca hayatınızı doğrudan etkisi altına alacaktır. Cesur ve sabırsız kişiliğinizi daha orijinal bir şekilde ortaya koymak isteyebilir; başkalarının girmeye cesaret edemediği alanlara adım atma dürtünüzün arttığını fark edebilirsiniz. Uranüs yenileyen, heyecan getiren ve eskiyle bağları aniden koparan bir gezegen olduğu için, bireysel davranma ve özgürleşme isteği getirecektir.

Jüpiter de 22 Ocak 2011'de Koç burcuna giriyor. Fırsatların, genişleme imkânlarının, bolluk ve bereketin gezegeni olan Jüpiter 2010 yılının yaz aylarında kısa bir süre Koç burcuna girdikten sonra, geri hareketle Balık burcuna dönmüştü. 22 Ocak-4 Haziran 2011 tarihleri arasında Jüpiter'in Koç burcundaki transitinin olumlu etkisiyle kendinizi ve çevrenizle ilişkilerinizi geliştirmek yönünde birçok fırsatla karşılaşabilirsiniz. Bahar aylarında önünüze çıkan fırsatları değerlendirmeye bakmalı, boş durmamalısınız.

Toplum önünde kişiliğinizi ortaya koymak istediğiniz alanlarda büyük mücadeleler ve dönüşümlerle karşılaşmaktasınız. Dayanıklılığınızın test edildiği bu transitin etkisi altında, daha hırslı ve kararlı davranışlarda bulunmaya başladınız. Sabırlı, disiplinli ve sağduyulu hareket edebilirseniz, elinizdeki gücü daha dengeli kullanabilirsiniz. Aşırı hırstan kaynaklanabilecek problem ve çatışmalara karşı temkinli olmalısınız.

4 Nisan 2011'de Neptün de Balık burcuna geçiyor. Koç burcu için kabullenmek, fedakârlık yapmak pek kolay olmayan konulardır. İlerleyen yıllarda bu transitin etkisiyle kontrolünüz dışında gelişen ve sizi bilinçaltınızdan etkileyen olaylar karşısında daha evrensel bir bakış açısı geliştirmeyi deneyimleyebilirsiniz.

EDİTÖRÜN NOTU:

Koç burcunun ruhunu ve enerjisini yansıtması için Vivienne Westwood ve Marc Jacobs koleksiyonlarına bir göz atın.

Bu kış Jean Paul Gaultier'nin Haute Couture şovunda podyuma çıkan 22 yaşındaki Brezilyalı model Aline Weber de, pürüzsüz cildi ve elmacık kemikleriyle tam bir Koç kadını.


Foto Galeri için tıklayın.

ETİKETLER: MARC JACOBS , VİVİENNE WESTWOOD , ALİNE WEBER , OCAK 2011 , ASTROSTİL 2011