07 Ocak 2011

Astrostil: Boğa

2010'da Boğalar ve yükseleni Boğa olanlar uzun zaman sonra hayatlarında değişiklik yapma gereği duydular. Ani gelişen ve beklenmedik şekilde ortaya çıkan olaylar sizi önceden cesaret edemediğiniz alanlarda daha cesur davranmaya yönlendirdi.

Satürn 2010 Temmuz ayında Terazi'ye geçti ve sizden iş ortamınızda daha ciddi davranmanızı ve sorumluluk sahibi olmanızı isteyecektir. Birlikte çalıştığınız kişilerle ve partnerinizle ılımlı, uyumlu, dengeli ilişkiler kurmalısınız. 2012 Ekim ayına kadar edineceğiniz tecrübeler, kariyerinize çok daha hızlı yükselişler getirebilir.

Jüpiter 22 Ocak 2011'de Koç burcuna giriyor. Fırsatların, genişleme imkânlarının, bolluk ve bereketin gezegeni olan Jüpiter 2011'in ilk yarısında kontrol dışı gelişen olaylar ve kolektife ait konularda sizin için koruyucu etkiler getirecektir. Kendinizi maddi olaylar karşısında geliştirdiğiniz savunma mekanizmasının getirdiği somut baskılardan bir süreliğine de olsa uzak tutabilir; ruhsal konulara yönelebilirsiniz.

Boğa ve Yükselen burçları Boğa olanlar yılın ikinci yarısında Jüpiter'in koruması altında olacaklar. Yaz aylarından itibaren kendinizi ve çevrenizle ilişkilerinizi geliştirmek adına pek çok fırsatla karşılaşabilirsiniz. Yıl sonuna kadar maddi ve manevi anlamda şansınızın yüksek olacağı bir dönem içinde olacaksınız. Jüpiter yolculuklarda, yabancılarla ilişkilerde, hukuk, eğitim ve akademik konularda önünüzü açacak fırsatlar getirebilir. Bunları mutlaka değerlendirmeye çalışın.

Plüton'un Oğlak burcuna geçtiği 2008 yılından beri, yurtdışı ve yabancılarla bağlantılı konularda bazı dönüşümlerin gündeme oturmaya başladığını hissediyor olmalısınız. Hayata bakış açınızı değiştirebilecek durumlar, hatta bazı baskılarla karşılaşabilirsiniz. Devlet, sistem ve düzene ait konular ile çalışma ortamınızda daha fazla sorumluluk üstlenmeniz gerekebilir.

Yabancılarla ilişkilerde çok daha profesyonel ve disiplinli olmayı öğrenmiş olabilirsiniz. Her zamanki sağlamcı yaklaşımınızı biraz gevşetip, artık bazı noktalarda yeniden yapılanma gerektiren oluşumlar için değişim ve dönüşümü kabullenmeniz gerekiyor.

EDİTÖRÜN NOTU:

Detaya düşkün olan Boğa burcunda doğan Miuccia Prada, Dries van Noten, Nicholas Ghesquière (Balenciaga) ve Christopher Bailey'nin (Burberry) yaratıcılıkları hiç de şaşırtıcı değil. Audrey Hepburn, Penelope Cruz ve Sophia Coppola gibi stilleriyle anılan kadınların da Boğa burcundan olduklarını eklemekte fayda var.

2011 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarında ise Boğaların rafine ve en iyiyi hedefleyen tarzlarının izlerine rastlamak mümkün. Boğalar, Alexander McQueen, Erdem ve Lanvin'i yakın takibe almalılar.

Podyumlarda ise 20 yaşındaki Estonyalı model Karmen Pedaru gerçek bir Boğa kadını. Pedaru, Emporio Armani ve Salvatore Ferragamo'nun da yüzü.

ETİKETLER: LANVİN , ERDEM , ALEXANDER MCQUEEN , PENELOPE CRUZ , KARMEN PEDARU , OCAK 2011 , ASTROSTİL 2011 , AUDREY HEPBURN , SOPHİA COPPOLA