11 Ocak 2011

Astrostil: Başak

Başak ve yükselen burcu Başak olanlar 2007 Eylül'ünden beri Satürn'ün getirdiği ciddiyet, kısıtlanmalar ve sorumlulukların etkisi altındaydılar. 2010 Temmuz ayından itibaren Satürn'ün Terazi burcuna geçmiş olması maddi konulara daha ciddi yaklaşımlar geliştirme gereğini getirdi.

2012 yılının Ekim ayına kadar para ve kazanç konularını daha dengeli bir şekilde ele almak zorundasınız. Son iki yıl boyunca birçok testten geçtiniz, yeni sorumluluklar aldınız, kısıtlandınız. Ancak çevrenizle ilişkilerinizde olgunlaştınız; kişiliğiniz açısından önem taşıyan konuları ciddi bir şekilde elden geçirdiniz. Hayata bakış açınız eskisine göre daha ciddileşti.

Şans gezegeni Jüpiter 22 Ocak-4 Haziran arasında sizin ortak finansal alanınızdan geçiyor. Bu dönemde eşinizin veya ortağınızın maddi kaynaklarında artış olacaktır. 14 Mart'ta Uranüs'ün de bu bölgeye geçişi, beklenmedik gelişmeler yaratabilir. Risk almak veya cesur davranmak gerekebilir.

Uranüs Koç burcunda ilerlerken, Başak ve yükselen Başakların ortak finansal konularını ilgilendiren alanda 7 yıl sürecek uzun bir transit yapacak. Uranüs ani gelişmeler ve beklenmedik olaylar getiren bir gezegendir. Bu nedenle kendi kişisel kazancınızı da geliştirmek durumundasınız. Birikimlerinizi istikrarlı ve sağlam yatırım araçlarına yöneltmeniz daha yararlı olacaktır. Uranüs'ün getireceği dalgalanmalar karşısında sağlam ayakta durabilmek için yatırım biçimimizi ve parayla olan ilişkinizi toptan gözden geçirmeniz gerekiyor.

Jüpiter'in 4 Haziran'da Boğa burcuna geçecek olması sizin için yurtdışı bağlantılı konular, akademik çalışmalar, medya ve yayıncılıkla ilgili alanlarda yabancılardan gelebilecek şanslara işaret ediyor. Yüksek eğitimle ilgili konularda somut gelişmeler elde etmek üzere çalışmalara başlayabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek veya kalıcı yatırımlarda bulunmak amacıyla yurtdışına seyahat edebilirsiniz. İnançlarınızda ve yaşam felsefenizde daha cesur, kendinden emin bir tavır takınabilirsiniz. İleriki yıllarda evlilik, ortaklık ve paylaşımlarla ilgili konularda bazı fedakârlıklar yapmak durumunda kalabilirsiniz.

EDİTÖRÜN NOTU:

Kurallara sıkı sıkıya bağlı olan Başak burcu fotoğrafını dahi beğenmezse pasaportunu çöpe atacak cesarete sahiptir. Görünümü söz konusu olduğunda klasik lacivert elbise ve incilerle mutlaka' doğru' olanı yakalamanın peşindedir. Karl Lagerfeld, Stella McCartney ve Tom Ford örneklerinden de anlaşıldığı gibi Başak, zafere eğilimlidir. Bu burcun Helmut Lang'in yeni sezondaki sadeliğine hayran kalmaması imkansız.

15 Eylül 1985 doğumlu Norveçli model Iselin Steiro da podyumdaki kararlı duruşuyla, Vogue Paris'in yeni yayın yönetmeni Emmanuelle Alt'ın moda direktörüyken yaptığı çekimlerin vazgeçilmez modellerindendi. Steiro, bu Versace'nin de yüzlerinden.


ETİKETLER: KARL LAGERFELD , TOM FORD , STELLA MCCARTNEY , OCAK 2011 , ASTROSTİL 2011 , HELMUT LANG