14 Ocak 2011

Astrostil: Balık

Balık ve yükselen Balıkların hayatında 2003 yılından beri Uranüs etkisi altında büyük değişiklikler oldu. Değişken koşullar, beklenmedik gelişmeler, inişli çıkışlı durumlar yaşandı. Kişisel açıdan yeteneklerinizi ortaya koydunuz, ancak son 2 yılda Satürn'ün karşıt açısı nedeniyle hayatınızda bazı engellerle de uğraşmak zorunda kaldınız.

Uranüs 12 Mart 2011'den itibaren parasal kazançlar, yetenekler, sahip olduğunuz maddi ve manevi değerler alanına ilerleyerek size kişisel alanda yeni özgürlükler getiriyor. 2018 yılına kadar parasal alanda daha fazla risk alacak, yeni adımlar atacak ve kişisel girişimlerinizle dikkat çekeceksiniz. Ancak Uranüs maddi durumunuzu ve kazançlarınızı daha enerjik hale getirirken istikrarı da bozabilir. Bu nedenle paranızı daha iyi yönetmeyi öğrenmek durumundasınız. Aniden gelen büyük kazançlar ve imkânlar olabileceği gibi, kimi zaman ani risklerin yarattığı problemler ve kayıplar da söz konusu olabilir.

Jüpiter ise 2010 yılında kişisel gelişiminize oldukça yardımcı oldu. Ufuklarınızı genişletmeniz için size birbirinden güzel fırsatlar getiren Jüpiter hem maddi hem de manevi zenginleşmeyi anlatan, hem de daha fazla ilişkiler kurarak şans kapılarını aralayan bir gezegendir. 22 Ocak 2011'de Koç burcuna girecek olan Jüpiter size yılın ilk yarısında maddi alanda kazancınızı artırmak için birbirinden güzel fırsatlar getirecektir. Bu zaman aralığını çok iyi değerlendirmeye bakmalı, aniden karşınıza çıkacak fırsatları kaçırmamalı, boş durmamalısınız.

2008 yılından beri Oğlak burcunda ilerleyen Plüton sizin geleceğe yönelik ümitlerinizi etkisi altına almış durumda. İstikbaliniz söz konusu olduğunda artık daha hırslı ve kararlı bir yaklaşım taşıyorsunuz. Arkadaş çevrenizde ve içinde bulunduğunuz sosyal ortamlarda değişimler yaşıyorsunuz. Güçlü ve geri dönüşü olmayan bir değişim etkisi atındasınız.

2011 yılında hissetmeye başlayacağınız en önemli transitlerden birisi de Neptün'ün Balık burcuna geçecek olmasıdır. Neptün'ün Balık burcunda çok uzun yıllar devam edecek olan ve sizi daha hassas, alıcı, ruhsal ve yaratıcı alanda hayalci kılacak olan asıl transiti 2012 yılında başlayacaktır.

EDİTÖRÜN NOTU:

Balık burcu, tıpkı Rus model Natalia Vodianova gibi narin ve ruhani bir kaliteye sahiptir. Romantik ve feminen çizgileri, dantel üstler, baskılı elbiseler ve Narciso Rodriguez'in allık pembesi döpiyesleri gibi iyi dikimli takımları tercih etmeleri de bu sebepten. Yves Saint Laurent içinde hipnotize edici olan Balık burçlarının makyaj yaparken M.A.C'in süslü ve gösterişli mineral tonlardaki farlarını kullanabilirler.

Aksesuarlarını nasıl kullanacağını çok iyi bilen Balıkların podyumdaki temsilcisi ise Hollandalı model Anna de Rijk. Model, bu kış Burberry defilesi için podyumdaydı. Rijk, kusursuz ve bebeksi yüz hatlarıyla Christian Dior mücevher koleksiyonunun da yüzü.

ETİKETLER: YVES SAİNT LAURENT , NARCİSO RODRİGUEZ , ANNA DE RİJK , NATALİA VODİANOVA , CHRİSTİAN DİOR , OCAK 2011 , BURBERRY PRORSUM , ASTROSTİL 2011