10 Ocak 2011

Astrostil: Aslan

Aslan ve yükselen burcu Aslan olanlar 2011 yılında gökyüzünde gerçekleşecek olan hareketlerden daha çok eğitsel konular ve çalışma hayatını etkileyen alanlarda etkilenecekler.

Jüpiter 22 Ocak'ta Koç burcuna ilerleyerek yüksek eğitim, akademik çalışmalar ve yurtdışı bağlantılı konularda kendinizi geliştirmeniz için size birçok fırsat getirecektir.

12 Mart'tan sonra Uranüs'ün de 7 yıl kalmak üzere Koç burcuna geçişiyle yukarıda bahsedilen konularda ani gelişen durumlar söz konusu olacaktır. Uranüs ve Jüpiter yepyeni koşullar getirerek yaşamınıza hızlı bir yenilenme sağlayacaktır.

Hayat hedeflerinizi tazelemek ve ufuklarınızı geliştirmek için özellikle yılın ilk yarısında karşınıza çıkan fırsatları mutlaka değerlendirmelisiniz. 2011 sizin hayata bakış açınızın değiştiği bir yıl olacaktır. Siz bu değişimlerin etkilerini 2010 ortalarında hissetmeye başladınız, şimdi hayata aktaracaksınız.

Öte yandan Satürn'ün Terazi burcundaki transiti de sizin eğitimle ilgili konularda daha ciddi yaklaşımlar içinde bulunmanız gerektiğini vurguluyor. Şimdiye kadar üstünde durmadığınız veya üstten geçtiğiniz eğitsel alanlarda daha fazla sorumluluk üstlenmek durumundasınız. Yakın çevreniz, kardeşleriniz ve akrabalarınızla ilişkilerinizde daha fazla iletişim, pazarlık ve anlaşma içinde olacaksınız.

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra 2008'den beri Oğlak burcuna geçmiş olan Plüton artık size iş hayatının önemini daha fazla hissettirmeye başladı. Özellikle yükselen burcu Aslan olanlar yönetsel konularda, iş ortamında daha profesyonel davranmayı öğrenmek zorundalar.

Zihinsel ve eğitsel konuları; çalışma ortamına disiplinli bir şekilde aktarmaya çalışmak sağlığınız açısından yorucu olabilir. Sağlığınıza mutlaka özen göstermeli ve üzerinizdeki stresi azaltacak egzersizler ve rahatlama metotlarına hayatınızda daha fazla yer vermelisiniz.

Bu arada Neptün de 4 Nisan 2011'de Balık burcuna geçiyor. Bu kısa transit sizi ileriki yıllarda da etkileyecek olan ortak finansal paylaşımlarda bazı çözülmeler gibi temaların da habercisi olacaktır.

EDİTÖRÜN NOTU:

Aslan burcunun neonlarla süslü karizmasını söndürebilecek çok az şey vardır. Parlak ve dar kıyafetler içinde göz alıcı olurlar. İlgi odağı olmak için doğan Aslanlar, ipek beyaz Chanel smokinin içine rock'n roll şıklığı katabilirler. Jackie O.'nun gelinliği ya da Madonna'nın Gaultier büstiyeri de cesur aslanlar için biçilmiş kaftan olabilir.

Vogue Türkiye'nin Eylül sayısının kapak yüzü olan ve sezonun farklı kadınlarını canlandıran Amerikalı model Karlie Kloss, Alexander McQueen defilesinde de gerçek bir aslan gibiydi. Bu yıl Dior, Donna Karan ve Hermes'in de yüzü olan Kloss, modelliği kadar iyi bir balerin de...

ETİKETLER: HERMES , CHANEL , MADONNA , ALEXANDER MCQUEEN , DONNA KARAN , KARLİE KLOSS , OCAK 2011 , ASTROSTİL 2011 , DİOR