12 Ocak 2011

Astrostil: Akrep

Satürn'ün Temmuz 2010'da iki yıl kalmak üzere Terazi burcuna geçmiş olması, özellikle yükselen burcu Akrep olanlar açısından bir çözülme, dağılma dönemine işaret ediyor. Bu dönemde ilişkiler, ortaklaşa konular ve bazı evliliklerde elde olmayan çözülmeler yaşanabilir. Bu konularla ilgili gizli kalan şeyler sizi daha fazlasıyla uğraştırabilir.

Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter'in 22 Ocak'ta Koç burcuna geçecek oluşu size çalışma hayatı ve iş ortamıyla ilgili birçok yeni fırsatlar getirecektir. Uranüs de 12 Mart'ta Koç burcuna geçiyor. Jüpiter'in de bulunduğu, çalışma hayatınızı ilgilendiren yaşam alanında 7 yıl sürecek uzun transitine başlayan Uranüs, size iş ortamınızla ilgili değişiklikler getirecektir. Sürprizlerin ve beklenmedik olayların temsilcisi olan bu gezegen şaşırtmayı sever. Bu nedenle 4 Haziran'a kadar karşınıza çıkan fırsatlara düşüncesizce atlamamalı, risk almanız gereken durumlarda tedbiri elden bırakmamalısınız. Sağlığınızı ve rutin davranışlarınızı etkileyen durumlar nedeniyle yaşam şeklinizi değiştirme gereği duyabilirsiniz.

2008'den bu yana Oğlak burcunda yer alan Plüton bu konumuyla size zekânızı ortaya koyma, kendinizi yazılı ve sözlü olarak ifade etme konularında hırs veriyor. Kardeşler ve yakın çevrenizle ilişkilerinizde, daha kontrolcü ve müdahaleci olmaya başladınız. Eğitsel konularda artan bir güç mücadelesi ve dönüşüm söz konusu olabilir.

Neptün'ün de 4 Nisan 2011'de Balık burcuna kısa bir geçiş yapacak oluşu, ileriki yıllarda aşk hayatınız, çocuklarınız ve yaratıcı yönlerinizle alakalı konularda birtakım fedakârlıklar yapmanızı gerektirecek temaların ön habercisi olabilir.

Büyük değişikliklerin gündemde olduğu böyle bir dönemde yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. Özellikle 2012 Ekimi'ne kadar hayat yönünüzde değişen koşullara daha fazla uyum sağlamak durumundasınız. Gizli kapaklı işlerden uzak durmak ve akış içinde kalabilmek gereği var. 

EDİTÖRÜN NOTU:

Akrebin modayla ilişkisi aşk ve nefret gibi. Yaratıcılık cazip gelse de, saçmalıklara ve kurallara karşı zehirli kuyruğunu dikebilir her an. Yakut kırmızısı, ametist moru veya zümrüt yeşili gibi mücevher tonları tam onun için yaratılmış bir palet gibi. Grafik desenlere olan tutkusu onu bu yaz Miu Miu'nun desenli baskılarına itebilir.

Lauren Hutton, Chloe Sevigny ve Alexa Chung gibi genç kalmayı başaran bir stil ya da Phoebe Philo'nun sihirli dönüşü gibi sürprizler Akreplerin modaya olan tutkusunun birer yansıması.

Akrep denince akla gelen isimlerden biri de 20 yaşındaki Fransız model Constance Jablonski. Bu kış Christian Dior defilesinde de yürüyen Jablonski, Vogue Almanya'nın Eylül kapağı olmuştu. Akrebin tipik özelliklerini taşıyan genç model, bu yıl Hermes'in de kampanya yüzü.

ETİKETLER: MİU MİU , ALEXA CHUNG , CHLOE SEVİGNY , LAUREN HUTTON , CONSTANCE JABLONSKİ , CHRİSTİAN DİOR , OCAK 2011 , ASTROSTİL 2011