07 Ekim 2011

Anthony Vaccarello şerefine

Paris Moda Haftası'nın ardından yabancı basın ve satınalmacıların şehri terk etmesinin ardından, bu yıl ANDAM Ödülü'ne layık görülen Anthony Vaccarello onuruna bir akşam yemeği düzenlendi. Genç tasarımcının Paris moda arenasıyla tanıştığı gecenin evsahipliğini Fransa Kültür Bakanı Frédéric Mitterand yaptı.

Azzedine Alaïa, Alber Elbaz, Yohji Yamamoto, Jean Paul Gaultier, Haider Ackermann, Giambattista Valli, Kenzo'nun yeni tasarımcıları Humberto Leon ve Carol Lim ile Nina Ricci'nin kreatif direktörü Peter Copping'in yanı sıra, Jane Birkin, Lou Doillon ve Suzy Menkes gibi isimler de konuklar arasında yer aldı. 

Paris Moda Haftası'nda 2012 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu'nu sunan genç tasarımcı Anthony Vaccarello, 220.000 Euro'luk ödülün sahibi olmuştu. ANDAM Ödülü'nü geçtiğimiz yıl Hakan Yıldırım'ın markası Hakaan almıştı.

ETİKETLER: JEAN PAUL GAULTİER , SUZY MENKES , LOU DOİLLON , JANE BİRKİN , ALBER ELBAZ , HAİDER ACKERMANN , HUMBERTO LEON , NİNA RİCCİ , ANTHONY VACCARELLO , PETER COPPİNG , ANDAM , CAROL LİM , GİAMBATTİSTA VALLİ , YOHJİ YAMAMOTO