29 Kasım 2010

Alışveriş festivali

Dünyanın en dinamik şehirlerinden biri olan İstanbul sosyal yaşamının hareketliliği perakende sektörüne daha verimli bir şekilde yansıyacak. 18 Mart-26 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan İstanbul Shopping Fest ile 40 gün 40 gece boyunca alışveriş bir şenliğe dönüşecek.

 

Shopping Fest'te neler olacak? İstanbul'da hali hazırda bulunan 90 alışveriş merkezi ile Taksim, Nişantaşı, Şişli, Bakırköy, Fatih, Bahariye ve Bağdat Caddesi gibi ana arterler birçok etkinliğe evsahipliği yapıyor olacak. Bu etkinlikler arasında sokak şenlikleri, konserler, çocuklara özel gösteriler, partiler, yarışmalar, defileler ve promosyonlar yer alıyor.

 

Yerli ve yabancı mağazaların yer aldığı bu lokasyonların yanı sıta Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı gibi geleneksel ve turistik alışveriş noktaları da etkinlik kapsamında yerini alacak. Üstelik katılımcılar sadece etkinliklerle değil % 50'ye varan indirimlerle de müşterilerine 40 gün boyunca hizmet verecek.

 

İstanbul Shopping Fest kapsamında yerli müşteriler kadar komşu ülkelerden ve Avrupa'dan da gelecek yabancı turistlere alışveriş kolaylıkları sunularak indirimlerden ve vergisiz alışverişten yararlanmaları sağlanacak.

 

İstanbul Shopping Fest'in çapı sadece mekansal anlamda değil, destekçi anlamında da çok büyük. Kültür bakanlığı, valilik, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, alışverişmerkezleri ve havalimanları işletmeleri de etkinliğin içinde yer alıyor.

 

İstanbul Shopping Fest ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayın.

İlgili Başlıklar