25 Ocak 2017

Alexandra Shulman'den İngiliz Vogue'una Veda

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Alexandra Shulman

Vogue dünyasının en önemli kadınlarından, Alexandra Shulman 25 yıldır başında olduğu İngiliz Vogue’una veda edeceğini resmi bir açıklamayla duyurdu. Önümüzdeki yaz itibariyle, genel yayın yönetmenlik koltuğunu bırakacak olan Shulman geçen 25 yılı şu sözlerle özetliyor:

"Vogue’dan ayrılma fikrine kendimi alıştırmak için uzun bir sürem vardı fakat kendimi hazırlamış olmam bu vedanın üzüntüsünü azaltmıyor. Yıllardır muhteşem bir derginin parçası olduğum için çok mutluyum ve hayata bakışımı, deneyimlerimi zenginleştiren şahane insanlarla çalıştığım için de şanslı hissediyorum. 25 yıllık bir hikayeyi noktalamak kolay değil elbette. Yine de geleceğim için heyecanlıyım. Vogue’da yakaladığım tadı başka hiçbir yerde bulamayacağımı bilsem de."

Alexandra Shulman’in açıklamasında belirttiği gibi, ani bir ayrılık kararı değil bu. 100 yıllık köklü bir tarihi olan İngiliz Vogue'unda, bu kadar uzun soluklu yöneticilik yapabilen tek isim olmak bugünden yarına bırakılabilecek bir rütbe değil.

Condé Nast İngiltere'nin Yönetim Direktörü Nicholas Coleridge, Shulman'in istifasından dolayı üzgün olduğunu ifade ederken, bu ayrılığın hiç yaşanmamış olmasını dilediğini de paylaşmadan geçmiyor. Shulman’in yerini alacak isim ise henüz kararlaştırılmış değil.

 

 

ETİKETLER: ALEXANDRA SHULMAN , İNGİLİZ VOGUE , VOGUE