17 Ekim 2018

Alexander Wang ve Uniqlo'dan İç Çamaşırı Koleksiyonu

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Alexander WangFotoğraf: Indigital.tv

Uniqlo'nun yenilikçi Heattech kumaşıyla şık, seksi ve estetiği birleştiren Alexander Wang, bu sonbaharda yeni bir iş birliği yapıyor. Her zaman siyahlar içerisinde görmeye alışık olduğumuz tasarımcıya yöneltilen ‘‘Uniqlo'dan neler alıyorsunuz?’’ sorusuna “Çorap, iç çamaşırı, gündelik eşyalar’’ diye cevap veriyor Wang. Aslında yeni iş birliği hakkında da aynısını söylemek mümkün.

Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan Alexander Wang x Uniqlo iş birliğinin en temel parçaları arasında, bodysuit, tayt, tişört, bra ve iç çamaşırları bulunuyor. Erkek ve kadınlar için tasarlanan koleksiyonun renk paletiyse nötr renkler ve Wang'ın favori neon yeşilinin gölgesinde. Uniqlo’nun tescilli Heattech kumaşından yapılan koleksiyonun fiyatıysa 15 ile 40 dolar arasında değişiyor.

Amerikalı tasarımcı, bunun ilk Wang ve Uniqlo iş birliği olmadığını söylüyor. 2008'de, Alexander Wang markasının kuruluşundan hemen sonra, Japon perakendeci ile bir hazır giyim koleksiyonu üzerinde çalışmıştı. “Bu aslında 10. yıl yıldönümümüz. Yıllardır iletişim halinde kaldık. Sayın Yanai -Uniqlo'nun CEO'su- her zaman çok destekleyici olmuştu ve şöyle demişti: “Bir fikriniz olduğunda iletişimde kalalım ve bir şeyler yapalım.” 

Wang, “Heattech ve iç çamaşırı… Bu iki fikirle harika bir ilişki kurabileceğimizi düşündük. Heattech, inovasyon, işlev ve faydadan oluşan bir program. Üretimde yenilikçilik her zaman çok ilham aldığı bir konu. İçe giyilen bir şey olsa bile, estetiğinin olmasını ve bunu hissedebileceğiniz bir şey olmasını düşünmek istedim. Bu parçalar hakkında sevdiğim şey, pek çok farklı durumda giyilebilecek olmaları. Sütyen üstünü yüksek belli jean ve bir kot ceket ile giyebilirsiniz” diyor tasarımcı.

Alexander Wang x Uniqlo iş birliğinin lansmanı Ekim ayı sonunda New York'ta yapılacak.

ETİKETLER: ALEXANDER WANG , UNİQLO , İŞ BİRLİĞİ , İÇ ÇAMAŞIRI