23 Kasım 2018

Alessandro Dell'Acqua, Tod's Factory için Tasarladı

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Tod's

Tod's, Rochas’ın kreatif direktörü ve No.21’in kurucusu Alessandro Dell'acqua ile iş birliği yaparak, Tod's Factory kapsül koleksiyonunun ilkini piyasaya sürüyor. Deri odaklı 7 adet hazır giyim parçası ve 9 ayakkabıdan oluşan koleksiyon, Dell’Acqua'nın pembe ve siyah renklerinin yanı sıra Tod’s'un imzası kahverengiyi de içeriyor.

Tod's

Tod's Factory projesi, Tod’s’un DNA'sını sürdürmek için ortaklık kurulan tasarımcılar, influencerlar ve sanatçılar ile devam eden bir dizi iş birliğinden oluşacak. Dell'acqua ile gerçekleşen ortaklık için "güçlü ve sofistike bir füzyon" diyen markanın bu iş birliğiyse, İtalyan moda cennetinde yapılmış bir maç gibi görülüyor.

Tod's

İtalyan tasarımcı Dell'Acqua yayınlanan perde arkası videosunda koleksiyon ile ilgili sözlerini şu şekilde dile getirdi: "Güzel şeylere, sofistike zarafete ve değerli materyallere inanıyorum. Tod's’un İtalyan mükemmelliği teyitli... Koleksiyonda, metropolitanı ve İtalyan işçiliğini bir araya getirdim. Fiziksel dokunuş önemli, bu tasarıma karakter ve kimlik kazandırır."

Dell'Acqua tarafından hazırlanan ilk koleksiyon, bu hafta mağazalarda, özel bir pop-up storelarda ve tods.com'da online olarak satışa sunulacak.

ETİKETLER: ALESSANDRO DELL'ACQUA , TOD'S , TOD'S FACTORY , İŞ BİRLİĞİ