25 Ocak 2011

83. Oscar'ın kadın adayları

68. Altın Küre Ödülleri'nin heyecanı tam yatışmışken bugün 83. Oscar Ödülleri'nin adayları açıklandı. En İyi Film kategorisinde The Social Network, Black Swan, The King's Speech, The Fighter, Inception, The Kids are All Right, 127 Hours, Toy Story 3, True Grit ve Winter's Bone aday gösterildi.

 

Darren Aronofsky, David O. Russell, Tom Hooper, David Fincher ve Coen Kardeşler'in de En İyi Yönetmen adayı için yarışacağı ödül gecesinde Kırmızı Halı'dan yürüyerek ödüle gidecek En İyi Erkek Oyuncu adayları ise Javier Bardem (Biutiful), Jeff Bridges (True Grit), Colin Firth (The King's Speech'), Jesse Eisenberg (The Social Network) ve James Franco (127 Hours) olarak belirlendi.

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncular ise Christian Bale (The Fighter), John Hawkes (Winter's Bone), Jeremy Renner (The Town), Mark Ruffalo (The Kids Are All Right) ve Geoffrey Rush (The King's Speech) oldu.

 

83. Oscar gecesinde oyunculukları kadar gelecekleri kıyafetlerle de konuşulacak olan En İyi Kadın ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adayları ise şöyle belirlendi.


Foto Galeri için tıklayın.

ETİKETLER: OSCAR