02 Aralık 2018

2018'in En Çok Kazanan Kadın Sanatçıları Açıklandı!

YAZI: ZEYNEP GÜR

katy perry

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Forbes, 2018'in en çok kazanan kadın sanatçıları listesini açıkladı! Katy Perry'nin 83 milyon dolarla en baş sıraya oturduğu listede, Taylor Swift, Beyoncé, Pink ve Lady Gaga gibi isimler de yer alıyor. 2018 yılında adeta altın çağını yaşayan ünlü sanatçı Katy Perry'nin buradaki meslek sırrı ise jüri koltuğunda oturduğu American Idol. (Yılda sade ve sadece 20 milyon dolar!)

Öte yandan, Taylor Swift Reputation turnesinden kazandığı 80 milyon dolarla Katy Perry ile sıcak temasta. Listede 3. sırada gördüğümüz Beyoncé'nin 60 milyon dolarlık gelirinin ucu, Coachella performansı ve Jay-Z ile yaptığı On the Run II turuna dayanıyor. Katy Perry ve Rihanna arasındaki 45 buçuk milyon dolarlık uçurum ise şaşkınlık hissi uyandırıyor.

Lady Gaga'nın  50 milyon dolarlık başarısı ise tahmin edeceğiniz üzere A Star is Born filmine dayalı. Forbes'un 2018'in En Çok Kazanan Kadın Sanatçıları listesinde, hayranlarına 7. sıradan seslenen Rihanna ise bu başarısını Ocean's 8 performansına, Savage Lingerie'ye ve Fenty Beauty'e borçlu. 

ETİKETLER: KATY PERRY , TAYLOR SWİFT , BEYONCE , JENNİFER LOPEZ