27 Kasım 2012

2013 Pirelli Takvimi tanıtıldı

2013 Pirelli Takvimi bugün Rio de Janeiro’nın tarihi Cidade Maravilhosa limanında yer alan Pier Mauá antrepolarında tanıtıldı.

Takvimin 40’ıncı sayısının yaratıcısı Steve McCurry’nin çekimi Rio de Janeiro’nun ruhunu açığa çıkaran güzelliği ve renklerini yansıtıyor. Model ve oyuncuların portreleri ise sıradan insanların fotoğraflarıyla dönüşümlü kullanılmış: Antrenman yapan genç bir boksör, pazarda bir meyve satıcısı, samba dansçıları, sanatlarını prova eden capoeira ustaları, koşan bir kadın, bir resim öğretmeni, müzede bir turist, pencereden bakan bir sekreter, günbatımında yürüyen sevgililer...


Takvimde 11 model, oyuncu ve şarkıcı yer alıyor: Brezilya’dan Isabeli Fontana (daha önce Bruce Weber imzalı 2003, Patrick Demarchelier imzalı 2005, Peter Beard imzalı 2009, Karl Lagerfeld'in 2011 ve Mario Sorrenti'nin 2012 Pirelli takvimlerinde yer aldı) ve Adriana Lima (Patrick Demarchelier imzalı 2005 takviminde de yer aldı); oyuncu Sonia Braga ve şarkıcı Marisa Monte; Mısır asıllı İtalyan oyuncu Elisa Sednaoui; Çek model Petra Nemcova; Tunuslu model Hanaa Ben Abdesslem; Etiyopyalı model Liya Kebede; Amerikalı modeller Karlie Kloss, Kyleigh Kuhn ve Summer Rayne Oakes.
 

Çekim arkası görüntüleri için tıklayın.

 

ETİKETLER: PİRELLİ