21 Mayıs 2016

100 yıllık Vogue için 100 Yaşında Model

YAZI: LEYLA HAZAL ÇETİN

Model olmak için 2 altın kural sıralayacak olsak, çok genç olmak ve belirli vücut ölçülerinde olmak diyebiliriz. Yuvarlak hatlı hatta beklenenden büyük bedenli modellerin adlarını duyurmaları ve markaların sağlıklı birinden beklenemeyecek zayıflıktaki modellerle çalışmama kararı almaları gibi radikal sayılabilecek hareketlerle, yavaş yavaş bu algının kırılışına şahit oluyoruz. Modellerin yaş ortalamasının 20 olduğu moda dünyasında, 100 yaşında bir model hayal etmesi bile güç. İşte Harvey Nichols, Vogue İngiltere’nin 100 yaşını kutlamak için hazırladığı çekimde, bizleri Vogue’un 100 yaşındaki ilk ve tek modeli Bo Gilbert ile tanıştırıyor.

Bo Gilbert

Vogue İngiltere Mayıs 2016 sayısında karşımıza çıkan Bo Gilbert, ilk kampanyasının çekimleri için fotoğraf sanatçısı Phil Poynter’in karşına geçti. Özel tasarlanan Valentino gözlükleri, pembe Dries Van Noten palto, Victoria Beckham bluz, The Row pantolon ve Lanvin kolye ile Bo Gilbert’in kendine özgü havası korunarak, 100 yaşında bir Vogue kadını yaratılmış.

Harvey Nichols’un oyuncu, sıradan dışı ve ışıltılı tarzıyla, Vogue İngiltere’nin 100. yaş kutlamasının birleşiminden, ilham alınası bir kampanya doğmuş. Mayıs sayısında özel olarak yer almasının dışında, çekimin arka perdesi ve Bo Gilbert’in sevimli tepkilerinin bir araya geldiği bir film de hazırlanmış. Gardırobunun rengarenk parçalarını, her gün kendini motive etmek için kullanan, hayat enerjine ve hayata verdiği değere hayran kalacağınız Bo Gilbert’i daha yakından tanımak için mutlaka filme göz atın.

ETİKETLER: BO GİLBERT , VOGUE UK , VOGUE 100: STİLİN YÜZYILI , HARVEY NİCHOLS , DRİES VAN NOTEN , LANVİN , THE ROW , VİCTORİA BECKHAM , VALENTİNO