24 Nisan 2016

#CNILux: Uzak Doğu'nun Güzellik Dünyasına Açılan Estée Lauder

YAZI: SUZY MENKES


Estee-Lauder-Christopher-K-Wood-Suzy-Menkes

Estée Lauder'dan Christopher K Wood büyüyen güzellik endüstrisi hakkında konuştu. 

Fotoğraf: InDigital 

Estée Lauder'ın Kore piyasasından sorumlu Genel Müdürü Christopher K Wood, Condé Nast Uluslararası Lüks Konferansı'nda başından beri konuşulan her şeyi doğruluyor: Kore güzellik endüstrisi, günden güne büyüyor. Artık 50 milyar dolarlık olan bir pazardan bahsediyoruz.  

Wood, konferansta, "Bu, Asya'da gerçekleşen ilk güzellik akımı değil, ama ilk sürdürülebilir olanı," diyerek bu yeni güzellik akımının, Avrupa stilinin Asyalı değerlere uyarlanmış hali olduğunu açıkladı.  

Estee-Lauder-Christopher-K-Wood-Suzy-Menkes

Aktris Park Shin-Hye 

Fotoğraf: @ssinz7 

Bu akımın üç ana sebebi olarak; kaliteli ürünleri, ilham verici ve güzel Kore yıldızlarını ve sosyal medyanın gücünü gösterdi. Wood aynı zamanda Asya'da deneyimsel değerin müşterinin gözünde çok önemli olduğundan bahsetti. Asyalı müşteriler, tüketim yaparken ani bir tatmin yaşamanın ötesine geçerek ürünlerin uzun süreli performansına da değer veriyorlar. 

Wood, Estée Lauder'da müşteri ve danışman arasındaki diyaloğun, markanın işine verdiği değer olarak görüldüğünü açıklıyor ve, "Kozmetikle ilgili bilgi sahibi birine danışabilme imkanı, insanların lüks ürünleri tercih etmelerinin sebebi," diyor.  

Estee-Lauder-Christopher-K-Wood-Suzy-Menkes

Victoria Beckham, kendi markasının 2016-17 Sonbahar/Kış defilesinde. Birkaç hafta sonra, Estée Lauder'la işbirliği yapacaklarını açıkladı.  

Başka markalarla ve ünlülerle iş birliği yapmanın çok önemli olduğunu vurguluyor. Bu yüzden de Victoria Beckham gibi bir isimden onay alıp onunla iş birliği yapmaktan çok mutlu olduklarını belirtiyor.  

Wood, "Ünlü insanlarla işbirlikleri yaparken, doğru ismi seçmenin büyük bir önemi var," diyor, "Victoria Beckham, bir moda ikonu, girişimci ve iş kadını. Onunla işbirliği yapmamızın özgün olacağını düşündük. Güzelliğe tutkuyla bağlı olan ve bize göre, Bayan Lauder'ın girişimci ruhuna sahip biri. Güzel bir eşleşme olduğuna inanıyoruz, nasıl bir şey ortaya çıkaracağımız konusunda heyecanlıyım."  

Yazı: Scarlett Conlon 

 

ETİKETLER: SUZY MENKES , ESTÉE LAUDER , VİCTORİA BECKHAM , CONDE NAST LÜKS KONFERANSI