25 Mart 2015

#ATribute

YAZI: YONCA KARATOPRAK

Giorgio Armani’nin 40. yılına özel hayata geçirdiği #ATribute projesi, moda evine yıllar boyunca esin kaynağı olan temaları, insanları ve nesneleri bir araya getiriyor. 
 
 
Moda evinin 40. yılında moda severleri 40 farklı temayla buluşturacağı #ATribute portalında yer almaya başlayan hikayelerin no.1’inde, Giorgio Armani’nin aile fotoğraflarının ve belgesel filminin eşlik ettiği efsanevi hayat hikayesi var. Bu hikaye ile İtalya’nın Piacenza şehrinde doğan Georgia Armani’nin çoçukluğunda hayat kurtaran bir doktor olma hayaline tanıklık ediyoruz. 
 
 
Hikayelerin no.2’sinde ise tasarımcının ikonik takım elbiselelerinin günümüze kadar stil evrimi yer alıyor. Kız kardeşi Rosanna’nın ısrarı ile tasarladığı “Power Suit”, Armani'nin  geleneksel erkek kalıp ve kumaşlarından yola çıkan  maskülen tasarıma sahip olsa da ortaya çıkan tasarım 1980’li yıllarda çalışan kadının vazgeçilmezi oluyor. Kadın ve erkekler için modernizmin temsili haline gelmiş sofistike ve elegan “Power Suit”, her kadının sahip olması gereken 4 klasiğin arasında. Bu sırayı, Chanel takım, Hermes Kelly çanta ve Manolo Blahnik ayakkabı takip ediyor. 
 
 
Heyecan verici moda hikayelerini #ATribute portalından takip edilebilir, dünyanın neresinde olursanız olun Armani hikayenizi #ATribute hashtag’i ile sosyal medyadan paylaşarak kutlamanın bir parçası olabilirsiniz.  
 
 

ETİKETLER: GEORGİO ARMANİ , #ATRİBUTE , 40.YIL , MODA