07 Temmuz 2022

Minyonlar Her Yerde

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

minions

Minyonlar 2: Gru'nun Yükselişi (Minions: The Rise of Gru) filmi gişe rekorları kırıp TikTok'ta yeni akımlar başlatmakla sınırlı kalmadı. Minyonlar her yerde olduğu gibi moda dünyasını da etkisi altına almayı başarır mı dersiniz?

Minyonlar filminin TikTok'ta başlattığı akımdan ve gelen yasaklardan bahsedelim. Evet, yasaklar. İzleyiciler, takım elbise giyerek sinemaya gidiyor ve TikTok üzerinden #gentleminions etiketiyle bu görüntüleri paylaşıyordu. Öyle ki filmin yapımcısı Universal Studios, Twitter’dan “Takım elbiseyle Minyonlar’a giden herkesi görüyoruz ve sizi seviyoruz" şeklinde bir paylaşım yaptı. Ancak son dönemin en popüler TikTok trendlerinden biri sinema salonlarının çok da hoşuna gitmemiş olacak ki (diğer izleyicilerin rahatsız olduğunu ve zarar ettiklerini söylüyorlar) Hatta Birleşik Krallık, Gentleminions'ın sinemaya giderken bu kıyafetleri giymesini yasakladı.

Tüm bunlar bir yana The Rise of Gru, ilk hafta sonunda 200 milyon doların üzerinde hasılat elde ederek 4 Temmuz'da gişe rekorlarını kırdı ve bu süreçte Hollywood'un pazarlamacılarını şaşırttı. Animasyonların gücünden hiçbir şey kaybetmediğinin de bir göstergesiydi aslında bu. Çok yaşayın Minyonlar!

minions

Peki, Minyonlar her yerde olduğu gibi moda dünyasını da etkisi altına almayı başarır mı dersiniz? Aslında soruyu şöyle de sorabiliriz: Minyonlar bir kere daha moda dünyasını etkiler mi? Soruya cevabımız olumlu, zira daha önce bunu başardılar. Size hemen Sandra Bullock'un 27 Haziran'da Minions filminin galasında yürürken giydiği Minionlar'dan ilham alan topuklularını hatırlatalım.

Minyonlar'ın yıldönümünde ve çeşitli farklı nedenlerle markalarla işbirliği yaptığını da gördük. Away x Minions da bunlardan biriydi. Çılgın Hırsız 3'ün çıkışını kutlayan marka, Minyonlar'ı dünyanın her yerine götürdü. Bagaj şirketi, Minion gözlükleri ve çıkartmaları şeklinde bir deri etiket gibi çok sayıda ilginç özellikle birlikte gelen parlak sarı katlanabilir valizleri piyasaya sürdü. Puma, Minions ile ortaklık kurararak en ikonik silüetlerinden ikisini yeniden tasarladı: Clyde ve Disc Blazer.

minions

Ve elbette Vogue da küçük sarı dostlarımıza karşı kayıtsız kalmadı. Vogue UK edisyonu özel bir videoda, Minyonlar'ın tasarım stüdyolarına nasıl sızdığını, ilham perisi olarak hizmet ettiğini ve ortalığı nasıl altüst ettiğini anlatmıştı. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=zoblCvqpcq8

Evet, yüzlerce meme'e, internet akımına konu olmuş Minyonlar nihayet geri döndü. Hem de büyük bir gürültüyle. İnanıyoruz ki küçük sarı ilham perileri moda dünyasında dikkat çekmeye de devam edecek.

ETİKETLER: MİNİONS

İlgili Başlıklar