23 Ağustos 2018

O-Güzel: Grace Elizabeth

Chanel podyumundan Vogue Paris kapağına, Gap reklamından Victoria’s Secret de lesine, bugünlerde her yerde o var. Işıltılı ve pürüzsüz tene sahip modelin sırrı, cildi nemlendirirken vitamin içeriğiyle besleyen organik yağlar. Sabahları birkaç damla avokado yağıyla yüzüne ve boynuna masaj yapıyor. Protein zengini hindistancevizi yağını,yüksek koruma faktörü içeren kremlerle karıştırarak vücudunu güneş ışınlarına, kuruluğa ve çatlaklara karşı koruyor. Yirmi bir yaşındaki model, aydınlatıcı uyku maskesini ise yanından ayırmıyor. “Sayesinde yüzümde yorgunluktan eser kalmıyor” diyor. “Özellikle uçaktan inip doğrudan çekime gideceğim iş seyahatlerinde mucizeler yaratıyor.”

18-08/16/hh.jpg

Elizabeth, çizilmiş gibi vücut hatlarını yoga ve boksa borçlu. Bazen spor yapmaya üşendiğini itiraf eden model, üzerindeki rehaveti atmak için yüksek tempolu müzik açıp moda girene kadar dans ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Estee Lauder’ın yüzü ilan edilen Elizabeth, makyaj konusunda da sadelikten yana. Kiraz tonu mat ruj, ince yapılı fondöten, siyah maskara ve yay şeklindeki kaşlarını belirginleştiren kahverengi kalem, onun doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için yeterli. Dumanlı göz makyajı ve eyeliner ikilisinin yapay bir görünüm yarattığını düşünen model, dolgun kirpiklerdense vazgeçemiyor: “Fırçası, kirpikleri kavrayacak kadar küçük ve kıvrık olan bir maskara, gözlerinizin şeklini güzelleştirir” diyor Elizabeth. Uygulama ayağı için de tüyoları var: “Fırça ucundaki fazla tortuyu almak için fırçayı önce havlu kağıda dokundurun. Maskara sürdükten sonra kirpikleri kaş fırçasıyla tarayarak ayırın. Voila!”

 

 

ETİKETLER: GRACE ELİZABETH