24 Haziran 2022

Etkili Bileşenler

Kerastase Furkan Andıç

Saç bakımı cinsiyet fark etmeksizin herkes için önem taşıyor. Çevresel ve kalıtsal faktörlerin birleşmesiyle saçlar zarar görebiliyor, bu da saç yapısının sürekli değişmesine neden oluyor. Kadınlar saçlarını şekillendirmek için ne kadar ürün kullanıyorsa, aslında erkekler de kullandıkları ürünlerle saçın dengesini bozabiliyorlar. Ancak doğru ürün kullanımıyla saçın sağlıklı yapısını korumak mümkün.

Özellikle de göz önünde olan simalar için saç bakımı daha da önemli. Oyuncu Furkan Andıç da her oyuncu için için saç bakımının çok önemli olduğunu vurguluyor ve saçına uygulanan işlemlere ayrıca dikkat ettiğini söylüyor: “Mesela yüksek ısıda fön uygulamak yerine fönü soğuk ayarına getirip, işlemi o şekilde uyguluyorum. Sprey ve çeşitli şekillendiriciler uygulandıktan sonra sertleşen saçımı arındırmak için en doğru ürünleri kullanmaya dikkat ediyorum.”

Kerastase

Genesis Homme serisi de saç bakımını üst seviyeye taşırken, saç dökülmesinin iki ana nedenini gelişmiş aktif bileşenlerle çözmek için Kérastase bilimini kullanıyor; saça ânında hacim kazandıran sonuçlar ve uzama sağlıyor. Yapılan işlemler saçın sağlamlığını azaltırken yeni seri, ilk kullanımdan itibaren saçın kalınlaşması sağlayan iki yönlü bir yaklaşım benimsiyor ve böylece saçın daha dolgun görünmesini sağlıyor.

Serideki ürünler daha etkili bir sonuç bırakmak için geliştirilmiş. Esansiyel amino asitlerden sentezlenen kreatin, saçın yapısını içeriden yeniden inşa etmeye ve güçlendirmeye yardımcı oluyor. Binlerce yıldır hem sağlık ve hem de güzellik alanında kullanılan zencefil, Genesis formüllerinde dış saldırganlara karşı koruyucu etki yaratıyor. Sérum Anti-Chute Fortifiant’a yüzde 1,5 konsantrasyonla eklenen aminexil ise kanıtlanmış etkisiyle saç köklerinin etrafındaki kolajenin sertleşmesini engelliyor. Aminexil ayrıca saçın kafa derisine daha sağlam bir şekilde yerleşmesini sağlıyor ve temel besin maddelerinin emilimini kolaylaştırıyor.

Saç, erkekler için en önemli aksesuarlarından biri; dolayısıyla saça en iyi bakımı yapmak, en önemli yatırımlardan. Furkan Andıç’ın etkileyici saçlarına uyguladığımız Cire D’épaisseur Texturisante şekillendirici kil ve Anti-Chute Fortifiant saç serumu, saçlarına zarar vermeden şekillendirme yapmamıza imkan tanıdı. Setlerde fazlasıyla zarar gören saçlarına uyguladığımız ürünler, saçlarına ânında dolgunluk kazandırarak gözle görünür bir değişim sağladı.

ETİKETLER: KÉRASTASE , FURKAN ANDIÇ