10 Haziran 2018

AstroKoç: Karakteri Nasıl Biriyle Evlenmeliyim?

YAZI: ZEYNEP TURAN

18-06/07/evlilik.jpg 

İllüstrasyon: Meriç Canatan  

KOÇ

Her alanda olduğu gibi şüphesiz ki evliliğinde de ilk ve son sözü söyleyen olmak isteyeceksin. Bu özelliğini dengeye oturtmak adına, ortak paydada hareket etmeye çalışan biriyle evlenmelisin.

BOĞA

Hayatın hep belli bir denge ve çizgide gitsin istiyorsun. Öyle ki; dengelerinin üzerine kurduğun alışkanlıklarına da kimse dokunsun istemiyorsun. Ancak bu durumun seni rutine sürüklemesi de biraz canını sıkmıyor değil. O yüzden evleneceğin kişinin gezmeyi seven, yeniliğe ve değişikliklere açık biri olmalı.

İKİZLER

Etrafında, iletişimin senin için ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Zaman zaman soğuk ve konuşkan olmayan kişilerle bir araya gelmek dahi istemeyebiliyorsun. Evleneceğin kişinin de iletişiminin kuvvetli olması, ilişkinizi canlı tutmayı da sağlayacaktır.

YENGEÇ

Güven ve aile kelimelerini hayatının merkezine alışın, hayata bakış açının da birer yansımaları adeta. Evleneceğin kişinin öncelikle sana tam bir güven sağlaması gerekiyor. Bunun üstüne aile kavramına da en az senin kadar önemsemesi gerekiyor.

ASLAN

Hayata karşı güçlü ve cesur adımlar atışın seni biraz seçici ve zor biri yapıyor olabilir. Evleneceğin kişinin de hayata en az senin kadar bağlı, güçlü ve cesur olması gerekiyor. E biraz da gezgin ruhlu olsa fena olmaz.

BAŞAK

Gündelik yaşamındaki her konuyu detaylı bir şekilde planlamanın seni fazlasıyla yorduğunu fark etmiyor musun? Bu yüzden evleneceğin kişi, çok detaycı ve planlayıcı olmamalı. Onun hayat enerjisi, senin de hayatı biraz akışına bırakmanı sağlayacaktır.

TERAZİ

Evleneceğin kişinin kişinin ayaklarını yerden kesmesi ve nezaketli olması senin için oldukça önemlidir. Girdiğiniz her ortamda duruşunuzla tüm dikkatleri üzerinize çekeceğiniz biriyle evlenmezsen kararını sorgulayacağından hiç olmasın.

AKREP

Hayatı neşesiyle, hüznüyle yaşayan biri olarak evleneceğin kişinin de senin gibi olmasını beklemen gayet doğal. Ancak tüm bunlardan öte evleneceğin kişinin samimi, romantik ve en önemlisi de korumacı olması gerekiyor. Aksi takdirde evliliğin tüm sorumluluğunu sen üstüne alırsın.

YAY

Kendi doğrularına düşkün biri olarak, evleneceğin kişinin de sürprizlerle dolu ve kendini yenilemeyi seven biri olmalı. Bunlarla beraber, iletişimi güçlü kendine güvenen biriyle yapacağın evlilik, ilişkinde eksik bulmanı da engellemiş olacaksın. Unutma sen mükemmeliyetçisin. Kendi kalıplarının dışına çıkmayı sevmiyorsun.

OĞLAK

İçinde bulunduğun her konunun yüksek standartta olmasını istiyorsun. Elbette evlilik konusunda da epey titiz davranacağın kesin. Evleneceğin kişi, sıradan olmamalı, entelektüel, ciddi ve disiplinli olmalı.  Ayakları yere sağlam basan, bir yıllık beş yıllık planlarını konuşanlardan daha çok etkilendiğin gibi güce olan hayranlığını eş seçiminde asla es geçmemelisin.

KOVA

Evleneceğin kişinin, seni kısıtlamayacak ama sahiplenecek bir yapıya sahip olması gerekiyor. Sabit fikirlilikten hoşlanmadığın için, evleneceğin kişide ileri görüşlülük arayabilirsin. Tabi tüm bunların yanında hayatını birleştireceğin kişiden sıkılmayacak kadar onunla arkadaşın kadar iyi anlaşırken libidonu da göz ardı etmemelisin. Sana düşkünlüğünü senden önce gösteren biri ancak senin için ideal eş adayı olabilir.

BALIK

Evleneceğin kişi şefkatli, ilgili ve yaratıcı olmalı. Çünkü ilişki senin için sadece cinselliğin değil; tecrübe duygular ve hayatın da paylaşımı anlamına geliyor. Hayatın tüm getirilerini karşılayacak, ruhuna varlığı ile güç verecek sahip bir kişiyle evlenmelisin. Sevmekten yorulmayan bir burçsun unutma…

ETİKETLER: ASTROKOÇ , ZEYNEP TURAN , ASTROLOJİ , BURÇ YORUMLARI