29 Haziran 2018

Aşkta Güveni Kazanmanın 4 Yolu

YAZI: YASEMİN YAPRAK

Negin Mirsalehi

Fotoğraf:@negin_mirsalehi

Belki de günümüz ilişkilerinin en büyük problemi güven sorunu! Ya yaşadığımız bu güven sorunlarında haklıyız ya da karşı tarafa yaşattığımız gereksiz kuruntular yüzünden haksızız. Öyle veya böyle ortada bir sevgi var ve buna engel tek şey güven problemiyse, belki de yapılacak bir şeyler vardır. Karşı tarafın güven problemini biz olsak nasıl kazanırdık? İşte bizden birkaç öneri: 

1. Daima Dürüst Olarak

Karşındaki büyük bir güven problemi yaşıyorsa bizce beyaz yalanlardan bile uzak durmalısın. Güven problemleri peşinden kuruntuyu da getirir! Bu yüzden karşıdakinin “beyaz yalanı bu kadar kolay söylüyorsa, daha büyük yalanlar da söyler” düşüncesine kapılmasını önlemek gerek.

Negin Mirsalehi

Fotoğraf:@zayn

2. Sevgini İspatlayarak

Elbette sürekli olarak bir sevgi ispatlama yarışına gir demiyoruz. Fakat karşındakinin sevginden şüphe etmemesini istiyorsan zaman zaman onun için özel şeyler yapmalısın. Bu özel şeyler aslında onun senin gözünde ne kadar değerli olduğunu ve sevgisinin sana yettiğinin onun tarafından da anlaşılmasını sağlayacaktır.

3. Ortamlarda Sık Sık Çift Olarak Bulunarak

Güven probleminin belki de başladığı yerlerden biridir üçüncü kişilerin bulunduğu ortamlar. Özellikle de birinin ötekinin rahatsız olduğu ortamda tek bulunması içten içe kıskançlık krizlerine sokar ve güvensizlik had safhaya ulaşabilir. Rahatsız olunan ortamlarda beraber boy göstermek güven problemi oluşturabilecek tüm sorunlara bir göz dağı olabilir.

Elsa Hosk

Fotoğraf:@hoskelsa

4. Saatlerce Habersiz Bırakmayarak

Sürekli rapor ver demiyoruz tabi ki. Fakat çok uzun saatler habersiz bırakıyor ve bunu sürekli yapıyorsan bu karşıdaki için bir sevgisizlik göstergesi bile olabilir. Sana olan güveni kırma ve sevgilinle uzun saatler iletişimsiz kalma!

ETİKETLER: AŞK , GÜVEN